Autoškola OKDRIVER - hodnocení a reference

Hodnocení autoškoly OKDRIVER

> > VLOŽIT NOVÉ HODNOCENÍ - Autoškola OKDRIVER < <

O téhle autoškole se toho moc neví a recenzí je velmi málo, tak to pojďme napravit. Autoškolu jsem vyzkoušel za vás a mohu doporučit.
Mgr. Otakar Konsbul je výborný učitel. Záleží jen na vás, jak dobří budete žáci. Bude to jeden z mála učitelů autoškoly, který má vystudovanou speciální pedagogiku na VŠ a zaměřuje se na výuku žáků se specifickými vzdělávacími potřebami (nízká sebedůvěra, zvýšená úzkostnost, PAS, obtíže s orientací, koordinací pohybu horních a dolních končetin, dyspraxií apod.). Nenašel jsem nikoho jiného, kdo by se tímhle zabýval. Můžete zkusit googlovat sami.
Výhodou je, že za vámi dojede skoro kamkoliv v Brně, třeba k nějaké škole, práci nebo nákupnímu centru, kde se můžete občerstvit před jízdou. Jízdy probíhají v dieselové Škodě Octavia II asi z roku 2012. Vůz je ve výborném stavu a díky dieselovému motoru se nemusíte bát nějakého nečekaného chcípání. Také rozjezdy do kopce jsou snadné. Snad jenom parkovací senzory by tam mohly být, občas by se hodily. Výcvikové vozidlo má široce nastavitelný volant a sedadlo, takže ho může řídit drobná dívenka i pořádný dvoumetrový chlap. Příjemná jsou také elektricky ovládaná zpětná zrcátka.
Na řízení doporučuji vhodnou obuv s tenkými podrážkami.
Výuka na učebně neprobíhá, ale nechybělo mi to.
S touhle Octavií II je radost jezdit, takže vás to časem začne bavit a zbavíte se strachu, který jste možná zažívali v trapných autíčkách na plyn jiných levných autoškol (Škoda Citigo, Toyota Yaris...). V Octavii se budete i na dálnici cítit jako doma. Nějaké podobné auto možná vyfasujete ve firmě jako služební.
Jak známo, autoškola je něco jako hodiny klavíru, výsledek dost záleží na přístupu žáka. Já jsem moc dobrý žák nebyl, takže jsem potřeboval 25 jízd, než jsem byl schopen prospět u závěrečné zkoušky s komisařem. Prospěl jsem na druhý pokus, což není špatné. Ten den bylo zrovna nasněženo, ale na to jsem byl připraven.
Každý to může mít jinak, ale já jsem si postupně vyzkoušel jízdu i potmě, ve sněhu, nebo v úzkých dlážděných uličkách. Dále jsem se seznámil s průjezdem mycí linkou i s tankováním. Výcvikové vozidlo je označeno jenom střešní svítilnou, takže je v provozu nenápadné. Výcvik začíná pozvolna, do provozu se jde až tehdy, když žák už vozidlo trochu ovládá. Začíná se na nějakém vhodném parkovišti. Nejprve se žák seznámí s ovládáním volantu, až potom se přistoupí k pedálům. Průběh jízdy se nahrává palubní full HD kamerou na micro SD kartu, kterou si žák zkopíruje do PC a může si znovu prohlížet různé zajímavé dopravní situace. Jedna jízda zabere asi 8GB, takže se hodí nějaký PC s HDD aspoň 250GB. Mgr. Otakar Konsbul má zamluvené jízdy cca 2 měsíce dopředu, proto si musíte jízdy objednat včas. Raději moc neváhejte.
Autoškola OKDRIVER pro vás nebude vhodná, pokud:
-chcete vozidlo s automatickou převodovkou (ale nevím proč, takové služební auto vám stejně v žádné firmě nedají.)
-nutně chcete auto s parkovacími senzory (ale já jsem se bez nich obešel)
-chcete jezdit ve starém autíčku se slabým benzínovým motorem a vymletou spojkou.
-chcete si během výcviku vyzkušet více různých vozidel a chcete střídat třeba pět různých instruktorů.
-chcete s výcvikem začít už za týden a hrozně spěcháte.
-vyloženě hrozně šetříte. Určitě najdete mnoho aspoň zdánlivě levnějších autoškol. Jestli se tam něco naučíte, nevím.
-chcete se nějak scházet s ostatními žáky na učebně.
-chcete se zároveň učit auto i motocykl.

vloženo: 12. ledna 2019
vložil: Petrolhead, emailová adresa nezveřejněna

Rozhodol som sa vyuzit autoskolu OKDRIVER a to moznost kondicnych jazd po Brne a okoli. Potreboval som doladit vela veci, kedze som po ziskani vodicskeho opravnenia vobec nesoferoval.
Musim povedat ze p. Konsbul je uplny profesional v tom co robi. V porovnani s tym, co ma predchadzajuca autoskola naucila je toto o 180 stupnov uplne iny pristup. Profesionalita, kvalita vyuky, vsetko dopodrobna vysvetlene, ziadny stres a kricanie. Druhe nekvalitne autoskoly a tzv. pseudo-instruktori by si mali brat priklad ako sa ma vyuka viest. Uci sa tu predsa velmi seriozna vec.
Vozidlo je super, nova Octavia, cela jazda je zaznamenana na kameru spolu so zvukom, takze nie je problem sa k informaciam vratit - toto je velka vyhoda oproti inym autoskolam.
vloženo: 26. října 2016

Hodnocení vložená do 22.5.2013 jsou skrytá. Zobrazit i archivovaná hodnocení.

Pokud máte s autoškolou OKDRIVER osobní zkušenost, ať už pozitivní či negativní, prosíme Vás o vyplnění hodnocení - poslouží pro ostatní žáky nejen při výběru té správné autoškoly. Buďte přitom co možná nejvíce konkrétní. Pro vložení hodnocení prosím klikněte na následující odkaz:

> > VLOŽIT NOVÉ HODNOCENÍ - Autoškola OKDRIVER < <

Autoškola OKDRIVER - navigace