křižovatka tvaru "T"

• Od: Honza J. (bi****an@se****.cz) křižovatka tvaru "T"
    Dobrý den, potřeboval bych vysvětlit povinnost dávat znamení o změně směru jízdy. Nedávno jsem projížděl křižovatkou tvaru "T", kdy jsem přijížděl po hlavní pozemní komunikaci a hlavní se stáčela doleva. Já jsem však jel rovně a za touto křižovatkou ma zastavila hlídka policie a vytýkala mi, že jsem nedal znamení, přitom jsem jel naprosto rovně. Kdo měl pravdu? Děkuji za odpověď.

Vloženo 8. března 2013 (19:01) uživatelem Honza J. (bi****an@se****.cz) z IP adresy 95.173.XXX.XXX
    • Od: autoškola novotný ( ) RE: křižovatka tvaru "T"
      Dobrý den,
      k Vaší otázce : vybočujete z hlavní na vedlejší-blikám !
      jedete po hlavní ,která zatáčí - blikám !
      Já vždycky žákům říkám : komu to ublíží, pokud zablikáte navíc ? Autu? Vám ?....
      Lepší , když dáváte směrová světla, protože Ti starší z nás si ještě pamatují, že pokud se pokračovalo po hlavní, tak se nemuselo dávat směrová světla.
      A pokud pojedete po vedlejší a budete čekat že kdo jede rovně (jako Vy) z hlavní na vedlejší a on pojede dále po hlavní ,která zatáčí - tak je malér hned.

Vloženo 8. března 2013 (19:56) uživatelem autoškola novotný ( ) z IP adresy 178.17.X.XX
      Tento příspěvek vložila Autoškola Novotný, Ohrobec - http://www.autoskolanovotny.com
      • Od: roman 00 RE: RE: křižovatka tvaru "T"
        nikde ve vyhlášce jsem nenašel,že když jedu na křižovatce rovně,ze mám blikat. i na obrázcích testů křižovatek žádné auto,které jede rovně,byt i na křižovatce tvaru T nebliká!!!

Vloženo 1. dubna 2013 (16:09) uživatelem roman 00 z IP adresy 109.238.XX.XXX
      • Od: Petr Chvátal ( ) RE: RE: křižovatka tvaru "T"
        Řidič dává znamení o ZMĚNĚ SMĚRU JÍZDY v čas a dostatečné míře. Už z této definice je jasné, že pokud jedu rovně, bez rozdílu hlavní => vedlejší, tak ten blinkr nechám v klidu. Ale na druhou stranu, pokud se jedná o čisté "T", tak to není na škodu.

Vloženo 13. března 2013 (20:02) uživatelem Petr Chvátal ( ) z IP adresy 88.101.XX.XXX
        Tento příspěvek vložila Autoškola Slon, Brno - http://www.autoskola-slon.cz
      • Od: honza j. ( ) RE: RE: křižovatka tvaru "T"
        S pravidlem, že sjíždím z hlavní, byť rovně, blikám, nesouhlasím. A když bude v tom mém směru ještě vedlejší i doprava tak pojedu rovně budu blikat doprava? To asi ne a když jedu rovně, neblikám, tak to nemůže být srozumitelnější, nemylíte? Kdyby každý dělal to co má, dodržoval pravidla, nebyl by problém. Jinak s vámi souhlasím ;-)

Vloženo 10. března 2013 (15:24) uživatelem honza j. ( ) z IP adresy 95.173.XXX.XXX
        • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: RE: RE: křižovatka tvaru "T"
          Když jsem dělal zkoušku na učitele autoškoly, byla mi položena otázka na tu samou situaci, co zde popisujete. Odpověděl jsem, že pokud jedu rovně z hlavní na vedlejší, nedávám znamení o změně směru jízdy, ale pro urychlení provozu ho dám, abych jasně naznačil protijedoucímu řidiči, že jedu opravdu rovně. On potom nemusí čekat na to, až projedu rovně. Ono je pořád hodně řidičů, kteří pojedou po té hlavní doleva, ale blikr nedají.

Vloženo 10. března 2013 (19:19) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
          Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice

Na této stránce je zobrazen příspěvek křižovatka tvaru "T" v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.