Dotaz

• Od: paja ( ) Dotaz
    Dobrý den, chtěl bych vědět co je na tom pravdy že lidé co mají řidičské oprávnění C a je uděláno před 19.1.2013, mají nárok na řidičské oprávnění T. Děkuji za odpověď.

Vloženo 4. dubna 2013 (17:27) uživatelem paja ( ) z IP adresy 88.83.XXX.XXX
    • Od: autoškola neumann dvur kralove ( ) RE: Dotaz
      Pokud by jste pred 19.1. mel C+E , samotne C nestaci.

Vloženo 5. dubna 2013 (00:09) uživatelem autoškola neumann dvur kralove ( ) z IP adresy 46.13.XXX.XX
      Tento příspěvek vložila Autoškola Neumann, Dvůr Králové nad Labem - http://autoskolaneumann.cz
      • Od: blekp RE: RE: Dotaz
        1)Pokud mám před 19.1.2013 C (vozidla nad 3,5t včetně traktorů, přívěs do 750kg) a teď si udělám C+E tak dostanu také B+E, C1+E,(případně D+E, D1+E). Ale u T mi zůstane přívěs do 750kg?
        2)A co pracovní stroje přípojné - rozmetadlo hnoje, sběrací lis.. - to nejsou přivěsy. Takže za traktorem nemohu táhnout přívěs 800kg ale můžu sběrací vůz 27000kg?
        3)A co pracovní stroje samojízdné - to nejsou traktory. Takže s C+E můžu řídit kombajn s přívěsem pro žací lištu ale stejný přívěs nemohu řídit za traktorem?

Vloženo 29. července 2014 (10:59) uživatelem blekp z IP adresy 193.179.X.XXX
        • Od: Ondřej Horázný (ond*******azny@se****.cz) RE: RE: RE: Dotaz
          Budete moci i traktor. Názor MD: Řidič, který získal řidičské oprávnění skupiny C v období od 1. 1. 2001 do 18. 1. 2013, je oprávněn řídit i traktory, v daném případě ale pouze v rozsahu řidičského oprávnění skupiny C, tj. s přípojným vozidlem o největší povolené hmotnosti do 750 kg. Tuto skutečnost i s příslušným omezením zaznamenáváte v současné době do řidičských průkazů stanovenými zápisy.

Za předpokladu, že výše uvedený řidič rozšíří své řidičské oprávnění skupiny C o skupinu řidičského oprávnění C+E po 19.01.2013, kdy nabyl účinnosti zákon č. 297/2011 Sb., kterým byl novelizován zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, je Ministerstvo dopravy toho názoru, že řidič je na základě řidičského oprávnění skupiny C+E oprávněn k řízení traktorů i s přípojným vozidlem, jehož největší povolená hmotnost převyšuje 750 kg, tj. plnohodnotné skupiny T.

Vloženo 30. července 2014 (08:37) uživatelem Ondřej Horázný (ond*******azny@se****.cz) z IP adresy 78.80.X.XXX
    • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: Dotaz
      Muselo být C+E a potom jste mohl řídit traktor. Ne, že by jste měl nárok na sk.T. Toto ale už neplatí. Podle nového zákona lze traktor pouze se sk.T.

Vloženo 6. dubna 2013 (23:42) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
      Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice
      • Od: autoškola Neumann Dvůr Králové ( ) RE: RE: Dotaz
        mimochodem odborný dotaz a odborný názor kolegy/ů : Vybodovaný je vlastníkem sk. A,B,C,E (před 19.1.2013 ) - z čeho bude dělat zkoušku OZ ? jeden test , jízda A,B,C,E a "T" taky ? :-)

Vloženo 7. dubna 2013 (08:02) uživatelem autoškola Neumann Dvůr Králové ( ) z IP adresy 90.183.XX.XXX
        • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: RE: RE: Dotaz
          Dle mých zkušeností jeden test a obhájení všech skupin jízdou. Jen si myslím, že C,E bude jedna jízda.

Vloženo 7. dubna 2013 (09:47) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
          Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice
          • Od: Autoškola Neumann Dvůr Králové ( ) RE: RE: RE: RE: Dotaz
            C , C+E je samozřejmě jedna jízda , ale jde mě o skupinu "T" , v ŘP zapsána (po výměně) i sk. "T" jestli se nepletu , pak teda i jízda "T"

Vloženo 7. dubna 2013 (10:42) uživatelem Autoškola Neumann Dvůr Králové ( ) z IP adresy 90.183.XX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Dotaz v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.