odbočování vpravo na dvouproudé silnici

• Od: Edmond ( ) odbočování vpravo na dvouproudé silnici
    Situace: stojím na dvouproudové křižovatce, chci odbočit vlevo, přitom dávám přednost protijedoucím vozidlům. V momentě kdy mohu jet odbočuji vlevo zařazuji se do levého pruhu, v tom mě za dlouhého houkání kříží cestu auto,které v protisměru odbočovalo vpravo a okamžitě se zařazovalo do levého pruhu.
    Otázka: Musí se auto odbočující vpravo po odbočení řadit do pravého pruhu a případně kde v pravidlech sil. provozu to najdu?

Vloženo 12. září 2013 (18:32) uživatelem Edmond ( ) z IP adresy 81.90.XXX.XX
    • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: odbočování vpravo na dvouproudé silnici
      Jezdíme vpravo při pravém okraji. Pokud vozidlo odbočuje vpravo, jede při pravém okraji, pokračuje dál při pravém okraji i při odbočování. Chceli měnit směr do levého jízdního pruhu, musí dát znameni o změně směru jízdy a při tom se ujistit, že tam může bezpečně vjet. Vy odbočujete doleva a dáváte přednost protijedoucím vozidlům. Může se Vám stát, že do poslední chvíle nebudete vědět, zda řidič pto Vám pojede rovně nebo odbočí doprava. Každopádně rovně nebo vpravo pro Vás znamená, že mu dáváte přednost. Ikdyž situace, kterou zde popisujete je jasná, stále dáváte přednost protijedoucímu vozidlu. Držte se této zásady: Očekávejte na silnici od ostatních jenom to horší. Snad to tak stačí.

Vloženo 29. září 2013 (01:10) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
      Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice

Na této stránce je zobrazen příspěvek odbočování vpravo na dvouproudé silnici v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.