Situace na křižovatce

• Od: rita Situace na křižovatce
    Dobrý den, potřebuji radu. Představme si křižovatku bez značek, takže platí pravidlo pravé ruky. Chci jet doleva, po mojí pravé straně nikdo není, po mojí levé straně je červené auto a v protisměru zelené, které jede rovně. Otázka : dávám přednost protijedoucím autům ? Mám jen najet do křižovatky, pak by jelo červené, pak zelené a nakonec já ???? Děkuji.

Vloženo 30. října 2013 (03:53) uživatelem rita z IP adresy 90.179.XXX.XX
    • Od: autoškola neumann dvůr králové ( ) RE: Situace na křižovatce
      Ano , tak by to mělo fungovat dle Zák. ! V praxi většinou v pořadí vy,červené, zelené :-)

Vloženo 30. října 2013 (11:07) uživatelem autoškola neumann dvůr králové ( ) z IP adresy 46.13.XXX.XX
      • Od: Rita RE: RE: Situace na křižovatce
        Takže se mám řídit zákonem a nebo praxí ??? Jezdím teprve rok. U nás na dědině značky nejsou a cesty úzké, tak je fakt, že kdybych najela do křižovatky s větším autem, tak jak by mě ten po levé ruce objížděl, když by jel třeba taky doleva, že. A nebo mám raději zastavit a čekat co bude? Ale abychom tam nestáli do vánoc!!!!!

Vloženo 1. listopadu 2013 (06:33) uživatelem Rita z IP adresy 90.179.XXX.XX
        • Od: autoškola neumann dvůr králové ( ) RE: RE: RE: Situace na křižovatce
          Máte pravdu , že častokrát nelze toto pravidlo uskutečnit vzhledem velikosti křižovatky apd. . . Každopádně v případě dopravní nehody Zák.361 !

Vloženo 1. listopadu 2013 (08:56) uživatelem autoškola neumann dvůr králové ( ) z IP adresy 46.13.XXX.XX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Situace na křižovatce v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.