blikání v křižovatce po hlavní

• Od: Rosomák ( ) blikání v křižovatce po hlavní
    Dobrý den, narazil jsem na problém v křižovatce tvaru X, kdy jedu po hlavní, která se stáčí do prava a já dále pokračuju po hlavní (do prava), musím tedy dávat blinkr, když mám absolutní přednost, nikdy nikomu nemůžu nikam vjet a tudíž ani nikoho neomezím, ani neohrozím v jeho směru jízdy? Děkuji

Vloženo 4. února 2014 (08:28) uživatelem Rosomák ( ) z IP adresy 93.153.XXX.XX
    • Od: Svatomír ( ) RE: blikání v křižovatce po hlavní
      Ano, blikat musíte!!. Jak byste potom rozlišil, kdyby jste chtěl pokračovat v jízdě přímým směrem na vedlejší komunikaci? To, že jedete po hlavní, vám dává přednost v jízdě(pozor , né absolutní), ale měníte směr jízdy vpravo a musíte proto dávat znamení o změně směru jízdy, aby byla Vaše jízda čitelná pro ostatní účastníky provozu.

Vloženo 4. února 2014 (12:34) uživatelem Svatomír ( ) z IP adresy 94.229.XX.XX

Na této stránce je zobrazen příspěvek blikání v křižovatce po hlavní v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.