Objíždění překážky

• Od: Honza Objíždění překážky
    Dobrý den, nedávno jsem se setkal s následující situací. V mém jízdním pruhu stálo vozidlo, které jsem chtěl objet, a tak jsem čekal, než projede protijedoucí vozidlo a dával znamení o změně směru jízdy vlevo. Jenže protijedoucí vozidlo odbočilo mimo komunikaci, tudíž se cesta pro mě uvolnila, a tak jsem mohl započít objíždění. V tom se ale zezadu přiřítilo další vozidlo, které objelo i mě, přestože jsem stále blikal doleva. Choval se řidič podle předpisů? Děkuji

Vloženo 11. března 2014 (18:25) uživatelem Honza z IP adresy 95.85.XXX.XXX
    • Od: kral ( ) RE: Objíždění překážky
      Ne, protože jste dával znamení o změně směru jízdy vlevo a započal objíždění.Porušil předpis tím, že Vás předjel v případě, kdy je to zakázáno.

Vloženo 1. července 2015 (16:31) uživatelem kral ( ) z IP adresy 46.13.XXX.XXX
    • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: Objíždění překážky
      Odpovím příkladem, který se stal. Paní odbočovala doleva na parkoviště. Dávala blinkry a dávala přednost protijedoucím vozidlům. Ta auta projela, paní se začala rozjíždět, v tom přiletělo zezadu auto, začalo ji objíždět (předjíždět) a srazili se. Vyšetřovala to policie, došlo to ke správnímu řízení a tam rozhodli dle vyjádření policie. A to znělo: že dle jejich NÁZORU paní nedávala znamení o změně jízdy. Paní neměla svědky a proto měla smůlu. Byla vinna.
      Teď k Vašemu případu. Ten řidič za Vámi by měl za volantem přemýšlet. Pokud vidím před sebou auta a ten poslední má blinkr doleva, tak mne napadne, že bych měl minimálně dát nohu z plynu, protože nevím, co se z toho vyklube. Pokud jsem neviděl to protijedoucí auto, mohu si myslet, že jste stál u kraje a budete vyjíždět. Jste pro mne v tu chvíli překážka. Pokud jsem ale to protijedoucí auto viděl a Vás také, jak dáváte blinkr doleva, tak je jasné, že dáváte přednost protijedoucímu vozidlu a nechám Vás se rozjet a budu pokračovat dál.
      A jestli se choval onen řidič podle předpisů? V předpisech se píše o předjíždění a objíždění, ale také o předvídání. To předvídání platí nejen pro onoho řidiče, ale i pro Vás. Vždy, než dám blinkr doleva, podívám se do zrcátka za sebe, zda mohu jet. To samé ve Vašem případě. Čekáte na protijedoucí vozidlo a než se rozjedete, tak opět zrcátko. Očekávejte na silnici od ostatních jenom to horší a držte se hesla: Vždy připraven.

Vloženo 19. března 2014 (16:39) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
      Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice

Na této stránce je zobrazen příspěvek Objíždění překážky v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.