Načasování zapnutí blinkru při objíždění

• Od: Mirek Načasování zapnutí blinkru při objíždění
    Ahoj, mám v hlavě takový dotaz, co se týče načasování zapnutí znamení o změně směru jízdy. Představte si situaci, že dojete na silnici vozidlo, které stojí na vozovce (např. kamión). A teď bych rád slyšel názor na správné načasování zapnutí blinkru, tj. znamení o změně směru jízdy? Problém je ten, že někdo tvrdí, že blinkr je vhodné zapnout okamžitě a třeba tam s tím blinkrem stát 30 minut (tím navíc dávám i dle mého názoru nevhodný signál protijedoucím vozidlům, vozidlům IZS a i dalším autům stojícím případně za mnou) nebo zapnout blinkr teprve (samozřejmě s dostatečným předstihem) tehdy, kdy vidím, že situace na komunikaci mi umožní objetí překážky?

Vloženo 12. května 2014 (10:12) uživatelem Mirek z IP adresy 89.24.XXX.XX
    • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: Načasování zapnutí blinkru při objíždění
      Tak jinak. Pokud Vás dojedu a Vy budete stát za oním kamiónem bez směrového světla, tak Vás budu brát také jako překážku. Takže, blinkr dám včas a mám ho do té doby, než změním směr jízdy, v tomto případě, než se dostanu vedle překážky.

Vloženo 13. července 2014 (22:26) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
      Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice
      • Od: mirek ( ) RE: RE: Načasování zapnutí blinkru při objíždění
        Tak jinak. Dojel jsem autobus, který stál a nabiral lidi. V protisměru provoz cca s výhledem na 10 minut. A teď jsem se rozhodl, že blikat nebudu a to proto, protože mi situace neumožní nyní predjet. Čekal jsem 30 sekund a autobus se rozjel. Neblikal jsem, protože jsem neměl celou dobu důvod. Predjizdeci manévr jsem neprovedl. Kdybych blikal, nebyla by to větší chyba?

Vloženo 15. července 2014 (23:19) uživatelem mirek ( ) z IP adresy 85.70.XX.XX
        • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: RE: RE: Načasování zapnutí blinkru při objíždění
          Určitě nebyla. Už proto, že by se mohl najít nějaký ohleduplný řidič, který by se vzdal svého práva přednosti v jízdě a pustil Vás.

Vloženo 17. července 2014 (23:20) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
          Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice

Na této stránce je zobrazen příspěvek Načasování zapnutí blinkru při objíždění v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.