Stání v jednosměrné ulici

• Od: PMN Stání v jednosměrné ulici
    Dobrý den. Mohli by jste vysvětlit, jak je to s parkováním:
    a) v jednosměrné ulici?
    b) v jednosměrné ulici s dopravní značkou zákaz stání na pravé straně vozovky?
    c) v jednosměrné ulici s dopravní značkou Zóna zákazu stání umístěná uprostřed ulice na pravé straně vozovky?

Děkuji za odpověď.

Vloženo 3. listopadu 2011 (10:05) uživatelem PMN z IP adresy 109.80.XXX.X
    • Od: Autoškola.Malecký ( ) RE: Stání v jednosměrné ulici
      Dobrý den,
      a) v jednosměrné ulici je povoleno stání vpravo i vlevo, při zachování průjezdnosti silnice, tedy jízdní pruh široký nejméně 3m.
      b) na pravé straně smím jen zastavit
      c)smím jen zastavit na obou stranách silnice

Vloženo 3. listopadu 2011 (12:25) uživatelem Autoškola.Malecký ( ) z IP adresy 90.182.XXX.X
      • Od: autoškola.malecký ( ) RE: RE: Stání v jednosměrné ulici
        ještě k písmenu c= uvedené platí za značkou Zóna s dopravním omezením

Vloženo 3. listopadu 2011 (12:29) uživatelem autoškola.malecký ( ) z IP adresy 90.182.XXX.X
        • Od: pmn RE: RE: RE: Stání v jednosměrné ulici
          Děkuji. Hezký den. PMN

Vloženo 3. listopadu 2011 (14:03) uživatelem pmn z IP adresy 109.80.XXX.X
          • Od: Drahomír Šimko ( ) RE: RE: RE: RE: Stání v jednosměrné ulici
            Můžu stát v jednosměrce ,popřípadě parkovat na levé straně, když značka zákaz stání je z důvodu opravy chodníku na pravé straně?

Vloženo 1. března 2023 (06:24) uživatelem Drahomír Šimko ( ) z IP adresy 94.74.XXX.XXX
            • Od: zk RE: RE: RE: RE: RE: Stání v jednosměrné ulici
              Dobrý den.

Ano, můžete, pokud zůstane zachována šířka jízdního pruhu a není tam žádné další dopravní značení, které by upravovalo stání.

Platnost svislých dopravních značek
              (1) Svislá dopravní značka umístěná vedle pozemní komunikace platí pro celou pozemní komunikaci v daném směru jízdy s výjimkou značky upravující zastavení nebo stání, která platí jen pro tu stranu pozemní komunikace, u níž je umístěna.

Vloženo 6. března 2023 (13:35) uživatelem zk z IP adresy 77.104.XXX.XXX
          • Od: Drahomír Šimko ( ) RE: RE: RE: RE: Stání v jednosměrné ulici

• Od: tonik ( ) RE: RE: RE: RE: Stání v jednosměrné ulici
            Dobrý den mám k tématu stání v jednosměrné ulici ještě dotaz. Zaparkuji v jednosměrce a vedle mne přes silnici se postaví druhé auto a řidič nedodrží vzdálenost 3m. Kdo je ten co porušil dopravní předpisy? Když bude tvrdit to, že byl on ten co zaparkoval jako první?

Vloženo 17. listopadu 2013 (20:06) uživatelem tonik ( ) z IP adresy 89.103.XXX.XXX
      • Od: Beruska1975 (sv***p1@se****.cz) RE: RE: Stání v jednosměrné ulici
        Chápu to dobře, že když je v jednosměrné ulici značka zákaz zastavení (ať už umístěnou vleco či vpravo), tak to platí jen pro tu stranu na které je umístěna dle 30/2011,§6, 2b?

Vloženo 23. srpna 2012 (11:50) uživatelem Beruska1975 (sv***p1@se****.cz) z IP adresy 89.111.XX.XXX
    • Od: Jiřina ( ) RE: Stání v jednosměrné ulici
      Prosím o radu. V naší ulici je dva dny jednosměrka. Na pravé straně jednosměrky je zákaz zastavení. Tam máme domy a parkujeme tam. Můžeme nyní parkovat na druhé straně ve směru jízdy ?? Děkuji Jiřina

Vloženo 29. listopadu 2011 (18:56) uživatelem Jiřina ( ) z IP adresy 213.211.XX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Stání v jednosměrné ulici v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.