dopravní značka označeno Mýtné (c. IP 15c)

• Od: Petan ( ) dopravní značka označeno Mýtné (c. IP 15c)
    Jsem řidič osobní auta tzn, vejdu se do váhových limitů do 3500 kg, nebot auto má cca 1500 kg. a tak jsem nacestě uviděl tuto značku ,,Dopravní znacka „Mýtné“ (c. IP 15c) označuje úsek pozemní komunikace
    zpoplatnený mýtným a je zpravidla doplnena znackou c. IS 16b nebo c. IS 16c;
    znacka se neužívá na dálnici a silnici pro motorová vozidla; symbol mýtného
    vyobrazený na této značce lze užít také samostatně na informativních značkách
    směrových jako informaci o tom, že při jízdě vyznačeným směrem bude užita
    pozemní komunikace zpoplatněná mýtným,, a tak nevím, jestli se mě týká nebo platí pouze pro nákladný auta. Znamená to, že bez dálniční známky nemohu užít tuto silnici pro motorová vozidla?

Vloženo 22. května 2015 (16:52) uživatelem Petan ( ) z IP adresy 89.176.X.XXX
    • Od: Jaroslav Němec ( ) RE: dopravní značka označeno Mýtné (c. IP 15c)
      Dle zákona 13/1997 o pozemních komunikacích platí automobily do 3,5t na zpoplatněných úsecích časový poplatek (prokazuje se kuponem)a automobily nad 3,5t platí mýtné. Tyto vozidla pak musí vybavena v systému elektronického mýtného (elektronickým zařízením).

Vloženo 1. června 2015 (11:59) uživatelem Jaroslav Němec ( ) z IP adresy 213.226.XXX.XX
      Tento příspěvek vložila Autoškola Němec, Humpolec - http://www.autoskolahumpolec.cz

Na této stránce je zobrazen příspěvek dopravní značka označeno Mýtné (c. IP 15c) v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.