Jak dlouho lze dělat autoskolu?

• Od: Katy10 Jak dlouho lze dělat autoskolu?
    Chtela bych se zeptat jaká je doba za kterou musim stihnout udelat autoškolu. Je to stále 18 měsíců?

Vloženo 10. prosince 2015 (19:58) uživatelem Katy10 z IP adresy 90.178.XX.XXX
    • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: Jak dlouho lze dělat autoskolu?
      Dobrý den.
      Těch 18 měsíců se vztahuje na to, kdy lze začít dělat autoškolu před dovršením věku žadatele k získání řidičského oprávnění. Např.: skupina B = od 18 let. Začít může už v 16,5 letech, ale ukončit kurz může v 18 letech. Jinak autoškolu můžete dělat, jak dlouho chcete. Na to zákon nemyslí. Na to termín není.

Vloženo 14. prosince 2015 (20:13) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
      Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice
      • Od: Trabantguy RE: RE: Jak dlouho lze dělat autoskolu?
        Dobrý den,
        toto není přesný výklad. Teda, takhle mi to řekl kamarád komisař na maloměstě, ale v Praze na magistrátu to tvrdí opačně.

Respektive, například zmíněný pražský magistrát dal mé autoškole vyjádření, že pokud bude někdo výcvik dělat déle než 18 měsíců nepřihlásí jej na zkoušky. Judikaturu jsem neviděl, ale v Praze máte prostě očividně 18 měsíců. Naštěstí mi v autoškole vyšli vstříc a dodělal jsem vše.

Ale doporučení, při dělání autoškoly necestovat na 16 měsíců mimo republiku. :-D

Vloženo 16. prosince 2015 (12:38) uživatelem Trabantguy z IP adresy 78.80.XX.XXX
        • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: RE: RE: Jak dlouho lze dělat autoskolu?
          Jinak pro zajímavost. Tento odstavec s 18 měsíci byl udělán proto, že někteří učitelé autoškol si přihlásili synka do kurzu už ve 13 letech a jezdili s ním do 18 let.

Vloženo 17. prosince 2015 (12:45) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
          Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice
        • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: RE: RE: Jak dlouho lze dělat autoskolu?
          Zde je výňatek dotyčného zákonu 247/2000 Sb.paragraf 13, 1b.

b) ke dni ukončení výuky a výcviku dosáhne věku předepsaného pro udělení řidičského oprávnění příslušné skupiny podle zvláštního zákona2a), přičemž od zahájení výuky a výcviku k jejich ukončení nesmí uplynout doba delší než 18 měsíců,

Těch 18 měsíců se týká tohoto odstavce. Vznesl jsem dotaz na dotyčný odbor na ministerstvu a bylo mi i takto vysvětleno.

Vloženo 17. prosince 2015 (12:39) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
          Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice

Na této stránce je zobrazen příspěvek Jak dlouho lze dělat autoskolu? v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.