zastavení na chodníku

• Od: Marie Spurná zastavení na chodníku
    Dobrý den, byla jsem pokutována za to, že jsem zastavila na chodníku, abych mohla vyložit těžký náklad náklad. Pokud by mě nezdržovali policisté, opustila bych místo do 5 minut. Díky jejich zásahu jsem tam byla nucena stát 30 minut. Byla pokuta oprávněná ? Předem děkuji za odpověď.
    Marie Spurná

Vloženo 28. prosince 2015 (08:28) uživatelem Marie Spurná z IP adresy 195.144.XX.XXX
    • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: zastavení na chodníku
      Pokud tam nebyla dopravní značka: Povolené částečné nebo úplné stání na chodníku, tak ano.

Vloženo 8. ledna 2016 (21:51) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
      Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice
      • Od: Jerry D. RE: RE: zastavení na chodníku
        Zdravím, dnes jsem se setkal s podobnou situací - jednosměrná ulice, z obou stran chodník a zákaz zastavení. Normálně v řadě za sebou po pravé straně stály vozy blokující volný průchod chodců po chodníku a já potřeboval vyložit přítelkyni. Blinkrem jsem naznačil "změnu jízdy" a aby mohly ostatní vozy projet, najel jsem na chodník (pokud vím, značka o tom že se smí parkovat na chodníku tam není) a přišel ke mně měšťák že tam nemám co stát.

Řekl jsem že dle zákazu zastavení můžu zastavit po dobu nezbytnou pro naložení a vyložení nákladu, popřípadě nastoupení a vystoupení osob. odpověděl: "Na chodníku.?" načež jsem mu řekl že ostatní vozy tam stojí a já pouze zastavil a hned pokračuju dál. Odpověděl "vidíte snad že by v tom autě byli?" (ano, přijde mi to jako dost blbá odpověď).

vyvázl jsem bez pokuty, ale stejně mi nedá klid, jestli byl v právu, nebo ne.. protože mi přijde rozumnější tam takle zastavit na chodníku a uvolnit cestu pro průjezd vozidel (neblokoval jsem chodce ani dopravu), než nastoupením a vystoupením blokovat (včetně vyndáním nákupu ze zadního sedadla - minuta času) volný průjezd.

Vloženo 22. března 2018 (11:11) uživatelem Jerry D. z IP adresy 88.103.XXX.XXX
        • Od: autoškola tomek ( ) RE: RE: RE: zastavení na chodníku
          Prosím opravte si to máte všude zákaz zastavení než se vás tu někdo začne propírat.
          Jinak i pro pani není-li dovoleno značkou stání na chodníku tak tam nemáte co dělat

Vloženo 23. března 2018 (07:51) uživatelem autoškola tomek ( ) z IP adresy 89.24.XX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek zastavení na chodníku v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.