Situace na křižovatce - kdo má přednost ? Odbočování vlevo

• Od: Tom Situace na křižovatce - kdo má přednost ? Odbočování vlevo
    Zdravím,

jedu po hlavní, přijíždím na křižovatku, hlavní pokračuje vpravo, já odbočuji vlevo, proti mě jede auto z vedlejší. Kdo má přednost? Já, co z hlavní odbočuji vlevo a protijedoucí auto z vedlejší mi dává přednost? Nebo přednost má protijedoucí, které ovšem stojí na vedlejší a napojuje se na hlavní...?

Díky, Tom.

Vloženo 1. března 2016 (15:22) uživatelem Tom z IP adresy 46.13.XXX.XX
    • Od: autoskola neumann dvůr králové ( ) RE: Situace na křižovatce - kdo má přednost ? Odbočování vlevo
      No jestli tam přece má značku dej přednost nebo stop , tak musí on dat přednost , v tom se nic nezměnilo :-)

Vloženo 1. března 2016 (15:31) uživatelem autoskola neumann dvůr králové ( ) z IP adresy 85.13.XX.XX
      • Od: Tom RE: RE: Situace na křižovatce - kdo má přednost ? Odbočování vlevo
        Zdravim, díky, o tom jsem byl také přesvědčen, ovšem dnešní situace jako v popisu (já na hlavní, proti mě autobus) a chybělo opravdu hodně málo, a srazil by mě. Ani nepřibrzdil... Tak mě to docela rozhodilo (i můj názor na přednost)... Jinak, značka "dej přednost..." Díky

Vloženo 1. března 2016 (15:55) uživatelem Tom z IP adresy 46.13.XXX.XX
        • Od: Karel RE: RE: RE: Situace na křižovatce - kdo má přednost ? Odbočování vlevo
          Zdravím.
          Dle popsané situace máte přednost. Autobusák zřejmě spáchal přestupek. Vždy si ale říkám, že je lepší mít auto v celku a než pravdu.

Vloženo 19. dubna 2016 (07:58) uživatelem Karel z IP adresy 109.81.XXX.XX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Situace na křižovatce - kdo má přednost ? Odbočování vlevo v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.