Zvláštní věci v pravidlech silničního provozu

• Od: macek01 Zvláštní věci v pravidlech silničního provozu
    Dobrý den,

jelikož jsem z některých věcí na silnici zmaten, prosím o vysvětlení.

#################################################
    Jízda ve zvláštních případech § 15
    (1) Za vozidlem hromadné dopravy osob, které zastavilo v obci v zastávce bez nástupního ostrůvku nebo bez nástupiště na zvýšeném tramvajovém pásu, musí řidič jiného vozidla zastavit vozidlo; je-li v zastávce více vozidel hromadné dopravy osob, musí zastavit za druhým z nich. V jízdě smí pokračovat teprve tehdy, neohrozí-li již cestující, kteří nastupují nebo vystupují. To neplatí, zastaví-li autobus nebo trolejbus u okraje vozovky.

Chápu to tak, že ve městě musím čekat až lidi vystoupí a nastoupí?
    Proč taková blbost platí?
    Viděli jste vůbec někdy někoho, kdo by vytvořil kolonu tím, že by čekal 5minut až lidi nastoupí do autobusu?
    #################################################
    Ani nevím kde to je, ale jedná se o to, že se musí dávat znamení o změně směru jízdy i v případě, že hlavní je téměř rovně, jen trochu prohnutá.

Zajímá mě Váš názor na směrovku při jízdě po hlavní. (vím, že hlavní nehraje roli, to už jsem tu četl) Jde mi o to, jestli blikat a riskovat život (je u nás jestě jiná téměř stejná křižovatka kde je každou chvili kvuli tomuhle problému bourajda), nebo neblikat jako 99% všech ostatních řidičů. Jo ještě sem si všiml, že někdo nebliká, jen jednou blikne.

Připravil jsem si ukázku takové situace na obrázku: http://image.prntscr.com/image/7ae8522f9c0d459ca811d9b1a9e65151.png tuto adresu prosím překopírujte do svého prohlížeče. Na obou obrázcích jsem vozidlo z výhledu a mám v plánu pokračovat po hlavní.

Děkuji moc za Vaše názory na tuto problematiku.,

Vloženo 30. září 2016 (22:08) uživatelem macek01 z IP adresy 92.240.XXX.XXX
    • Od: aldo ( ) RE: Zvláštní věci v pravidlech silničního provozu
      Myslím si, že občas je nutné zapojit vlastní mozek a řešit dopravní situaci podle stavu na místě a v daném čase, ne pouze podle předpisů a silničního značení.Opatrnost a předvídání možných reakcí dalších účastníků provozu je nutné k přežití.

Vloženo 7. října 2016 (12:03) uživatelem aldo ( ) z IP adresy 193.86.XX.XXX
      • Od: macek01 RE: RE: Zvláštní věci v pravidlech silničního provozu
        Mít vlastní mozek určitě nestačí. Alespoň ne, když se něco stane. Pak nikoho můj mozek a úsudek zajímat nebude.

Vloženo 11. října 2016 (21:47) uživatelem macek01 z IP adresy 62.77.XX.XXX
        • Od: Aldo ( ) RE: RE: RE: Zvláštní věci v pravidlech silničního provozu
          No, když ten vlastní mozek nazapojíte a budete se pouze přesně řídit předpisy a dopravním značením, tak vám po kremaci nebude nic platné že vy jste věděl přesně jak se má jezdit.

Vloženo 11. října 2016 (22:08) uživatelem Aldo ( ) z IP adresy 193.86.XX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Zvláštní věci v pravidlech silničního provozu v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.