"Směrovky" na T křižovatce

• Od: Martin ( ) "Směrovky" na T křižovatce
    Dobrý den.
    Rád bych se zeptal, jak správně přejet přes "T-křižovatku".
    Musím signalizovat změnu směru jízdy, pokud pokračuji v jízdě po hlavní silnici která se na křižovatce ostře stáčí vpravo, nebo vlevo? Je toto pravidlo zakotveno v některém platném předpisu, nebo je to spíš pravidlo "slušného chování v silničním provozu"? Případně, je toto pravidlo rozdílné "v obci", nebo "mimo obec"?
    Děkuji.
    Martin.

Vloženo 2. listopadu 2016 (08:46) uživatelem Martin ( ) z IP adresy 188.175.XXX.XX
    • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: "Směrovky" na T křižovatce
      Při každé změně směru jízdy se dává znamení o změně směru jízdy, neboli blinkry. Pokud nejedu vysloveně rovně (např. tvar Y), blikám. Pokud se v téčku stáčí hlavní doprava nebo doleva, tak blikám. Pokud jedu z hlavní rovně, tak neblikám. Ale pokud proti mě z té vedlejší jede auto a já jedu rovně, tak mu bliknu dle situace, abych mu ukázal, že jedu rovně a on mohl jet. Urychlení provozu.

Vloženo 5. listopadu 2016 (19:03) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
      Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice
      • Od: martin ( ) "Směrovky" na T křižovatce
        Dobrý den.
        Děkuji za Vaši reakci. Ještě bych se chtěl zeptat, jestli Vámi popsané chování na křižovatce vychází s konkrétních ustanovení vyhlášky, případně kterých? Nebo se jedná o dobrou a zkušenostmi podloženou praxi?
        Děkuji.
        Martin.

Vloženo 7. listopadu 2016 (09:57) uživatelem martin ( ) z IP adresy 188.175.XXX.XX

Na této stránce je zobrazen příspěvek "Směrovky" na T křižovatce v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.