vydání řidičského průkazu

• Od: domi ( ) vydání řidičského průkazu
    Dobrý den,

přítel cizinec, který zde v ČR žije více než dva roky, avšak stále s nevyřízenou žádosti o dlouhodobý pobyt,úspěšně absolvoval autoškolu, ale na úřadě mu řekli, že pro vydání musí mít schválený dlouhodbý pobyt, ovšem v autoškole s tím problém neměli, tak kde je pravda?? děkuji vám za odpověď

Vloženo 4. listopadu 2016 (21:01) uživatelem domi ( ) z IP adresy 78.102.XXX.XXX
    • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: vydání řidičského průkazu
      Jedna z podmínek udělení ŘO je, že žadatel musí mít minimálně 185 dnů přechodný pobyt v ČR nebo trvalý pobyt.

Vloženo 5. listopadu 2016 (18:56) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
      Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice
      • Od: Domi ( ) RE: RE: vydání řidičského průkazu
        Dobry večer, takže i když je zde na viza 2 roky a stále čeká na schválení, tak jej mu nevydaji? V autoškole v které dělal zkoušky nám tedy lhali...

Vloženo 5. listopadu 2016 (19:40) uživatelem Domi ( ) z IP adresy 37.48.XX.XXX
        • Od: Neprávník RE: RE: RE: vydání řidičského průkazu
          Pravda je taková, že v zákoně je napsáno, že musí mít obvyklé bydliště 184 dní v jednom kuse, dokázat se dá, vízem, trvalým nebo přechodným pobytem, nájemní nebo pracovní smlouvou, studentským potvrzením nebo dokonce emocionálním vztahem s nesezdaným partnerem, který se zaručí, ale mnoho úřadů to nebere a bohužel rozhodnutí je jen a jen na nich. Doporučuji, pročíst zákon, poptat se právníka a nebo zkusit jiný den a jinou paní u okénka, která bude vstřícnější.
          Autoškola nicméně může výcvik provést, nemusí to vůbec řešit a pokud svou práci odvedla a ke zkouškám předvedla žáka, tak je jejich část splněna.

Vloženo 7. listopadu 2016 (16:33) uživatelem Neprávník z IP adresy 37.48.XX.X

Na této stránce je zobrazen příspěvek vydání řidičského průkazu v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.