Jízda v pruzích

• Od: Milan ( ) Jízda v pruzích
    "Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování."

V pavém pruhu jedou vozidla max. rychlostí cca 100 km/h. Při předjíždění v levém pruhu jede vozidlo cca 110 - 120 km/h, za tmy, mokrá vozovka. Jedná se o přestupek, pokud předjíždí současně více vozidel najednou, předjíždění trvá o něco déle?

Vloženo 16. ledna 2017 (14:45) uživatelem Milan ( ) z IP adresy 193.179.XXX.XXX
    • Od: Petr Smola ( ) RE: Jízda v pruzích
      Samozřejmě je to v každé situaci trochu jinak, ale v situaci, kterou popisujete, je to adekvátní. Jen by si měl předjíždějící řidič uvědomovat, jestli mezera mezi předjížděnými vozidly není dostatečná pro jeho zařazení zpět do pravého jízdního pruhu. Často se stává, že se řidiči do pravého jízdního pruhu nevracejí ani, když je mezera třeba 300 metrů a více, čímž vytvářejí kolony.

Vloženo 16. ledna 2017 (17:58) uživatelem Petr Smola ( ) z IP adresy 185.112.XXX.XX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Jízda v pruzích v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.