Cestné pravidlá pre jazdu na Babette

• Od: Michal Cestné pravidlá pre jazdu na Babette
    Zdravím.

1. Kde v jazdnom pruhu má podľa zákona o cestnej premávke (prípadne vyhlášky) jazdiť vodič na Babette?
    Pri jeho pravom okraji alebo v strede pruhu ako ostatné motorky (ak je dostatočne rýchly)?

2. Ktorý jazdný pruh je v obci štandardne určený pre Babettu, ak nerátam odbočovanie, predbiehanie, obchádzanie a otáčanie?
    Iba pravý a v prípade, že má cesta viacero pruhov v jednom smere jazdy (3 a viac), tak prvé dva sprava?

3. Môže sa vodič Babetty pri jazde rovno zaradiť pred križovatkou (napr. na červenom svetle semaforu) vedľa auta po jeho pravej strane, alebo musí zostať za ním a kde - v strede alebo vpravo?

4. Ak musí vodič Babetty jazdiť čo najviac pri pravom okraji vozovky alebo pravého pruhu a nie ako rýchlejšie motorky, ktoré jazdia obvykle v strede za ostatnými autami, tak ako má dodržať pravidlo o nepredbiehaní v križovatke sprava?
    Dá sa to vôbec? Veď, kto koho vlastne predbieha, ak sa auto natlačí zľava vedľa Babetty, ale Babetta zrýchli a dostane sa mierne pred auto?
    Alebo sa vodič Babetty musí vždy nechať predbehnúť a nebrániť autu v predbiehaní?

5. Pri odbočovaní vľavo platí aj pre Babettu, že sa jej vodič musí zaradiť čo najviac/najďalej vľavo v časti vozovky určenej pre jeho smer...?
    Platí to len na klasickej ceste alebo aj v odbočovacom pruhu určenom pre odbočenie vľavo?

6. Do ktorého jazdného pruhu za križovatkou sa musí Babetta zaradiť z ľavého odbočovacieho pruhu (mám na mysli iba jeden ľavý odbočovací pruh pred križovatkou slúžiaci k odbočeniu vľavo, nie viacero pruhov) po odbočení vľavo, ak je za križovatkou viacero jazdných pruhov v jednom smere jazdy? Teda, kam (do ktorého pruhu) sa musí zaradiť "babeťák" z jedného pruhu pred križovatkou do viacerých pruhov za križovatkou, ak chce pokračovať rovno?
    Iba do pravého, alebo sa môže zaradiť na nevyhnutne krátku chvíľu do hociktorého voľného pruhu (aby nebrzdil premávku za sebou) a potom sa musí čo najskôr preradiť do pravého pruhu (prípadne prvých dvoch sprava)?

7. Do ktorého pruhu sa musí vodič Babetty zaradiť za touto križovatkou nižšie v odkaze, keď chce pokračovať rovno?
    Môže sa aj do pravého pruhu, ktorý umožňuje buď jazdu rovno alebo odbočenie vpravo (vodorovné značenie - šípky na ceste sú už zodraté), alebo sa musí zaradiť najprv do ľavého pruhu a až následne sa môže zaradiť do pravého pruhu?
    Všimol som si, že vodiči áut, ak chcú ísť za križovatkou rovno, tak sa radia do ľavého pruhu, a keď sa chystajú za križovatkou odbočiť vpravo, tak sa radia do pravého pruhu.
    Odkaz - http://tinyurl.com/ybtbyp4m

Vďaka.

Vloženo 21. listopadu 2017 (21:54) uživatelem Michal z IP adresy 62.168.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Cestné pravidlá pre jazdu na Babette v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.