Parkování v obytné zóně

• Od: Mirka Parkování v obytné zóně
    Bydlím v obytné zóně. Neustále nám sousedka parkuje u vrátek, kde není parkovací místo, protože parkovací místa jsou obsazená. ( má volnou garáž, dvůr, neparkuje na své straně ulice a ještě parkuje v protisměru - u svého vjezdu si nezaparkuje). Upozornila jsem jí, že to není parkovací místo. Odpověděla mi, že v ulici není žádná značka, která by upozornila, kde je parkovací místo. Silnice je asfaltová, parkovací místa jsou vydlážděná šedými a červenými kostkami. Je potřeba osazovat značky v obytné zóně, když od pohledu je zřejmé, co je a co není parkovací místo? Jak mám postupovat, aby nám tam neparkovala? Někdy se stává, že tam zaparkuje i její návštěva tak šikovně, že nám zablokuje přístup do vrátek.

Vloženo 11. března 2018 (18:38) uživatelem Mirka z IP adresy 37.188.XXX.X
    • Od: Autoškola Tomek ( ) RE: Parkování v obytné zóně
      V obytné zóně se smí parkovat pouze na místech označených jako parkoviště na ostatních pouze zastavit a blokovat vjezd je zakázano všude

Vloženo 12. března 2018 (20:19) uživatelem Autoškola Tomek ( ) z IP adresy 188.75.XXX.XX
      • Od: Haunter RE: RE: Parkování v obytné zóně
        Dobrý den. A jak musí být značeno parkoviště? Stačí jen červené kostky nebo musí být i svislá značka?

Vloženo 6. září 2021 (21:20) uživatelem Haunter z IP adresy 185.219.XXX.XXX
        • Od: Vlastík RE: RE: RE: Parkování v obytné zóně
          I značka !

Vloženo 11. září 2021 (14:37) uživatelem Vlastík z IP adresy 86.49.XXX.XX
          • Od: haunter ( ) RE: RE: RE: RE: Parkování v obytné zóně
            V obytné zóně? Někde v zákoně jsem četl, že tam stačí jen "viditelně označené" nebo něco na ten způsob, což červená zámková dlažba vesměs je.

Vloženo 12. září 2021 (07:02) uživatelem haunter ( ) z IP adresy 78.80.XXX.XX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Parkování v obytné zóně v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.