Odbočování v křižovatce+přednost

• Od: koz Odbočování v křižovatce+přednost
    Dobrý den, prosím o objasnění:
    (5) Řidič odbočující vlevo musí dát přednost v jízdě protijedoucím motorovým i nemotorovým vozidlům, jezdcům na zvířeti, protijdoucím organizovaným útvarům chodců a průvodcům hnaných zvířat se zvířaty, tramvajím jedoucím v obou směrech a vozidlům jedoucím ve vyhrazeném jízdním pruhu, pro něž je tento jízdní pruh vyhrazen.
    Situace- hlavní silnice kolmo protíná vedlejší (tvoří kříž). Vjíždím z vedlejší na hlavní silnici (odbočuji při tom v levo), musím dát přednost protijedoucímu vozidlu, které jede (vůči mě) také do leva?

Vloženo 2. července 2018 (13:26) uživatelem koz z IP adresy 31.134.XXX.XXX
    • Od: H. RE: Odbočování v křižovatce+přednost
      upozorňuju, že nejsem v pravidlech moc orientovaný (řidičák teda mám, ale zase pár roků vůbec nejezdím, moc jsem toho nenajezdil nikdy), ale tak jak chápu popis situace to nemá s citovaným pravidlem nic společného, tohle je situace - já odbočuju doleva, protijedoucí taky odbočuje doleva - tudíž se (máme-li oba rozumně malá auta) naše dráhy vůbec neprotínají ("protijedoucí vozidla odbočující vlevo se vyhýbají vlevo (jejich vozidla se míjejí pravými boky)"); co dělat, pokud vozy rozumně malý nejsou, nějak netuším, nejspíš si musí dát přednost na základě rychlého vykomunikování situace, pokud vím, oficielně není v žádném případě povolené míjení z opačné strany... (ono by při dlouhých vozech nemuselo fungovat ani technicky)

(mimochodem, kdyby za jinak stejné situace to protijedoucí vozidlo odbočovalo vpravo, tak by mělo přednost (já tomu říkám přednost menšího oblouku, takhle se to pochopitelně neoznačuje...), samozřejmě tahle přednost platí, jen když oba vozy přijíždějí z hlediska přednosti po rovnocenných komunikacích (ne jedno z hlavní, druhé z vedlejší)

Vloženo 6. července 2018 (18:02) uživatelem H. z IP adresy 37.48.XX.XX
      • Od: h. re: RE: Odbočování v křižovatce+přednost
        oprava (upřesnění) - ty směry "odbočuje doleva", "by odbočovalo pravo" u protijedoucího vozidla pojímám pořád z pohledu tazatelky, z pohledu toho protijedoucího vozu jsou uváděné směry přesně naopak...

Vloženo 6. července 2018 (18:11) uživatelem h. z IP adresy 37.48.XX.XX
        • Od: h. ( ) RE: re: RE: Odbočování v křižovatce+přednost
          nevim, co blbnu, předchozí "oprava" směrů pochopitelně neplatí, to "doleva" a "doprava" v první odpovědi je z pohledu toho protijedoucího auta (zrovna tak nechápu, jak jsem přišel na to, že dotaz pochází od tazatelky :))

Vloženo 6. července 2018 (18:30) uživatelem h. ( ) z IP adresy 37.48.XX.XX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Odbočování v křižovatce+přednost v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.