jízda s obytným přívěsem - hmotnosti

• Od: VojtaLhota (vp****rt@lhot********.org) jízda s obytným přívěsem - hmotnosti
    Dobrý den, vážení, kdo tomu rozumíte, prosím radu:
    Můžu za autem vozit přívěs >750kg bez B+E řidičáku? Na dané téma jsem hledal a dobral se víceméně k následujícímu:
    "jde o to aby maximální hmotnost přívěsu (hmotnost stroje a nákladu) uvedená ve velkém techničkáku, nepřesáhla pohotovostní hmotnost auta".

Jenomže. V techničáku všech tří aut, u kterých jsem to zkoumal, je uvedena pohotovostní (provozní) hmotnost a taky max. povolená hmotnost přívěsu. Tyto jsou různé. Co teda platí?

Konkrétně:
    Přívěs: provozní 1010, povolená 1350(*), nájezdovou brzdu má.
    Auto L: provozní 1290, povolená 1960, max. hm. přívěsu nebrzd./brzd. 750/1690.
    Auto M: provozní 1430, povolená 2030, max. hm. přívěsu nebrzd./brzd. 660/1300.
    Auto G: provozní 1730, povolená 2470(*), max. hm. přívěsu nebrzd./brzd. 700/2000, max. hm. soupravy 4000.

Takže:
    1) Můžu použít auto L? Vůči přívěsu (1350) má menší provozní ale max.hm.přívěsu je OK.
    2) Můžu použít auto M? Provozní má větší než přívěs (1430>1350) ale max.hm.přívěsu nestačí.
    3) Můžu použít auto G? Provozní (1730) i max.hm.přívěsu (2000) jsou OK.
    3b) Auto G - suma povolených hmotností je 3820, to jest více než 3,5t. Mám oprávnění A+B+C+T; potřebuji dodělat B+E? (např. u T je přípojné vozidlo bez omezení váhy)
    4) Ta max. hm. přívěsu nebrzd./brzd., uvedená v TP auta, tím se myslí okamžitá hmotnost přívěsu?

Díky za Váš čas
    Vojtěch

(*) stejná je i "max. technicky přípustná hmotnost"

Vloženo 8. ledna 2013 (00:01) uživatelem VojtaLhota (vp****rt@lhot********.org) z IP adresy 89.248.XXX.X
    • Od: Eda ( ) RE: jízda s obytným přívěsem - hmotnosti
      Dobrý den, koupili jsme si nedávno obytný přívěs. Rád bych zjistil celkovou váhu i s automobilem. Nevíte někdo, kde v okolí Frýdku najdu autováhu (takovou: http://www.tenzona.cz/silnicni-vahy/)??? Je nějaká na nějaké benzínové pumpě??

Vloženo 30. května 2014 (13:20) uživatelem Eda ( ) z IP adresy 91.187.XX.XX
    • Od: autoškola neumann dvůr králové ( ) RE: jízda s obytným přívěsem - hmotnosti
      z tohoto odkazu určitě pochopíte stáhněte si soubor "jak je to se skupinou B+E"

Vloženo 8. ledna 2013 (07:55) uživatelem autoškola neumann dvůr králové ( ) z IP adresy 90.183.XX.XXX
      Tento příspěvek vložila Autoškola Neumann, Dvůr Králové nad Labem - http://autoskolaneumann.cz
      • Od: VojtaLhota (vp****rt@lhot********.org) RE: RE: jízda s obytným přívěsem - hmotnosti
        Díky za odkaz, tam je to zpracované hezky. Můj případ (auto L a M) je tedy jako zelené auto na 1. straně.

Ještě mi z toho ale není jasné, jaká je max. hmotnost toho přívěsu: nesmí překročit pohotovostní hm. tažného, nebo max. hm. přívěsu dle TP, nebo oboje?

Vloženo 8. ledna 2013 (09:04) uživatelem VojtaLhota (vp****rt@lhot********.org) z IP adresy 193.86.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek jízda s obytným přívěsem - hmotnosti v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.