Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: odbočování vpravo na dvouproudé silnici

Jezdíme vpravo při pravém okraji. Pokud vozidlo odbočuje vpravo, jede při pravém okraji, pokračuje dál při pravém okraji i při odbočování. Chceli měnit směr do levého jízdního pruhu, musí dát znameni o změně směru jízdy a při tom se ujistit, že tam může bezpečně vjet. Vy odbočujete doleva a dáváte přednost protijedoucím vozidlům. Může se Vám stát, že do poslední chvíle nebudete vědět, zda řidič pto Vám pojede rovně nebo odbočí doprava. Každopádně rovně nebo vpravo pro Vás znamená, že mu dáváte přednost. Ikdyž situace, kterou zde popisujete je jasná, stále dáváte přednost protijedoucímu vozidlu. Držte se této zásady: Očekávejte na silnici od ostatních jenom to horší. Snad to tak stačí.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.