Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:konec obytné zóny a definice křižovatky

Dobrý den,
byla jsem vyzvána k projednání dopravního přestupku "Stání v křižovatce", místo přestupku Školní x Hlávkova (Karlovy Vary).
Pokud hranici křižovatky tvoří kolmice k ose vozovky v místě, kde pro křižovatku začíná zakřivení okraje vozovky, bude na fotografii pořízené strážníkem městské policie jistě vidět, že jsem v křižovatce nestála. Přiznávám, že jsem nedodržela vzdálenost 5 m od "křižovatky". Ale jedná se o křižovatku, když ulice Hlávkova je obytná zóna, která při spojení s ulicí Školní končí? Na Vašem serveru jsem našla, že "výjezd z obytné zóny není křižovatka". Pro lepší představu jsem připravila mapu, ale nevím, jak ji přiložit. Ještě bych chtěla připsat, že se jedná o 45 let staré sídliště, kde je kritický nedostatek parkovacích míst. Jen při pohledu z okna vidím aspoň 5 aut, které jejich majitelé z nedostatku místa staví tam, kde to není podle zákona, ale jiná možnost není. Když jsem se včera snažila správně zaparkovat, tak jsem musela jet kolem 65 aut, abych mohla auto odstavit, a to jsem se vracela poměrně brzo - kolem 18. hodiny.
Děkuji za posouzení mé situace.
Dana Skořepová

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.