Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:Řízení autobusu bez profesního průkazu

Dobrý den,
mám dotaz ohledně nutnosti profesního průkazu. Pokusím se nastínit situaci. Uvažuji o koupi autobusu do soukromého vlastnictví (hlavní pracovní poměr mám jinde). Chtěl bych ho využívat takto:
1. Doprovázet oddíl dětí a trenérů na jejich akce (tedy jako doprovod a řidič).
2. Dopravovat sebe a ostatní na tábor či podnikovou rekreaci.
Ani pro jeden případ nemám žádnou smlouvu, jde vlastně jen o dobrovolné, volnočasové aktivity, kde zatím objednáváme dopravu externě. Je mi jasné, že všechno musí být bezúplatné, jinak bych profesní průkaz potřeboval, ale nejsem si jistý, jestli lze tento způsob užívání vměstnat do "užívání pro vlastní potřebu", jak o tom mluví zákon (u autobusu mi tento bod přijde problematický). A pokud ano, rád bych věděl, jak to mohu při případné silniční kontrole prokázat. Autobus by byl napsaný normálně na mě, sloužil by pouze pro tyto účely. Snad jsem všechno vysvětlil jasně.
Předem děkuji
Zdeněk S.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.