Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:Odbočování vlevo - zůstanu v křižovatce

Dobrý den,
stala se mi následující situace:
Na světelné křižovatce jsem odbočoval vlevo, vjel jsem do křižovatky a čekal, až v protisměru nepojedou žádná auta. Na křizovatce chybí světlo pro opuštění křižovatky a tak je obtížné odhadnout, jestli auta v protisměru už mají červenou. Stalo se mi tak, že jsem zůstal v křižovatce a auta zleva dostala zelenou a já jim překážel.

Můj dotaz: Jsou auta po mé levici povinny mě ještě nechat opustit křižovatku? Jak takovéto situaci předejít (někdy je opravdu obtížné odhadnout, jestli auta v protisměru ještě pojedou nebo ne - nerad bych jim zkřížil cestu a srazil se s nimi)?

Díky

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.