Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: reakce na asi sl. Martinu

nelíbí se mi tak lacině konstatovat, že laciná autoškola - rovná se vejhazovy, a že je to běžná praxe.
Reakce pana ing.Stránského zde sleduji již nějakou dobu, a myslím si že by se měl nad svými neuváženými hodnoceními trochu zamyslet. Nemám nic společného s autoškolou Club, kterou zrovna hodnotí, naopak jsem jeho konkurence, a tím by se mi to mohlo i líbit. Ale takhle né, pane kolego.
Učím od roku 1989, tedy přez 26let, a myslím si, že dnes by měla většina začínajících řidičů odjezdit minimálně 40h, a né jak bylo před třiceti lety stanoveno 28h, což bylo úplně za jiného provozu, a jiných nároků zkoušejících. Za stávajících 28h nemůže být dostatečně žák připraven na současný provoz, a to je důvod i neúspěchu u zkoušek.
Kritizujete levné autoškoly, přitom Vaše cena je také neúměrně nízká na počet hodin, který musí žadatel ze zákona minimálně absolvovat.
Ale hlavně , je třeba dnešním žákům vysvětlit, že to je v jejich zájmu absolvovat výcvik v délce hodin odpovídajícím jejich schopnostem se učit řídit. Řidičák nemusí mít každý!, což si ovšem většina myslí. Nechtějte nám tady tvrdit, že každý žák se naučí jezdit vždy po odjetí 28h. Většina žáků si potom myslí, že po tomto výcviku vždy následuje vydání řidičáku, a když né, tak je na vině přeci autoškola.
Když si vezmete jakékoliv vzdělávání, ve třídě sedí třeba 25 lidí, někteří mají za jedna, někteří ale za tři, a někteří to nezvládnou vůbec, a ve třídě je učí stejný učitel - tak kde je problém? u toho, co propadne - u učitele?
A dále, autoškola není jako jiné školy, zde jde o životy. A na cestu nemohou takoví, kterých tu již máme hafo, co vjedou klidně bez rozhlédnutí třeba pod vlak.
Na druhou stranu, co si budeme povídat, jsou tu mezi námi i tací, co žáky naučit neumí, nebo ani nemají zájem, ale hned tam shrnou všechny, kteří jsou nespokojenými žáky pomluveni, to se mi nelíbí.
Za roky co učím, chodí již za mnou děti těch, které jsem kdysi učil, protože byli velmi spokojeni, ale vždy se najdou i tací, kterým když vysvětlíte, že by se měli učit více, a tedy bude to i dražší, tak raději risknou a jdou to tzv. zkusit na zkoušku a pak se diví.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.