Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:Zvláštní věci v pravidlech silničního provozu

Dobrý den,

jelikož jsem z některých věcí na silnici zmaten, prosím o vysvětlení.

#################################################
Jízda ve zvláštních případech § 15
(1) Za vozidlem hromadné dopravy osob, které zastavilo v obci v zastávce bez nástupního ostrůvku nebo bez nástupiště na zvýšeném tramvajovém pásu, musí řidič jiného vozidla zastavit vozidlo; je-li v zastávce více vozidel hromadné dopravy osob, musí zastavit za druhým z nich. V jízdě smí pokračovat teprve tehdy, neohrozí-li již cestující, kteří nastupují nebo vystupují. To neplatí, zastaví-li autobus nebo trolejbus u okraje vozovky.

Chápu to tak, že ve městě musím čekat až lidi vystoupí a nastoupí?
Proč taková blbost platí?
Viděli jste vůbec někdy někoho, kdo by vytvořil kolonu tím, že by čekal 5minut až lidi nastoupí do autobusu?
#################################################
Ani nevím kde to je, ale jedná se o to, že se musí dávat znamení o změně směru jízdy i v případě, že hlavní je téměř rovně, jen trochu prohnutá.

Zajímá mě Váš názor na směrovku při jízdě po hlavní. (vím, že hlavní nehraje roli, to už jsem tu četl) Jde mi o to, jestli blikat a riskovat život (je u nás jestě jiná téměř stejná křižovatka kde je každou chvili kvuli tomuhle problému bourajda), nebo neblikat jako 99% všech ostatních řidičů. Jo ještě sem si všiml, že někdo nebliká, jen jednou blikne.

Připravil jsem si ukázku takové situace na obrázku: http://image.prntscr.com/image/7ae8522f9c0d459ca811d9b1a9e65151.png tuto adresu prosím překopírujte do svého prohlížeče. Na obou obrázcích jsem vozidlo z výhledu a mám v plánu pokračovat po hlavní.

Děkuji moc za Vaše názory na tuto problematiku.,

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.