Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:Předjížděcí pruh.

Dobrý den. Měl bych dotaz. Od nás je táhlý kopec, kde přeložené náklaďáky sotva funěj a tak se před časem dodělal vpravo ještě jeden pruh. Pominu fakt, že spousta náklaďáků se dál plazí v průběžném pruhu a osobáky je s troubením podjíždí. Správně podle vyhlášky dám blinkr a přejedu do pravého a na konci se zase s blinkrem vrátím do průběžného levého. O tom žádná. Jenže co dělat, když nastane tento problém: Zařadím se vpravo a mám dostatečně silný vůz, abych ten kopec lehce pod sto na šestý kvalt vyjel. A za mnou nadržený postpubescent ve vytočeném třináctikilu mě začne předjíždět. Krom toho, že chvíli porušuje vyhlášku v rychlosti jízdy, se v ten okamžik neděje nic zásadního. Dostane se pár metrů přede mě a zůstane v průběžném pruhu, protože to zas není tolik, aby se mohl bezpečně přede mě zařadit (má-li to vůbec v úmyslu). A pak to příjde. Začne ztrácet dech a ani podřazení mu nepomůže, takže ho dojedu a podjedu, čímž ale poruším vyhlášku, protože mimo obec se to nesmí. Jenže jak to řešit? Vlevo překáží teď už pomalejší vozidlo a já mám přerušit plynulost provozu, jen proto, že si mladej pitomec honí před slečnou triko? A to ještě není vše. Když pokračuji dál svou rychlostí, nastane situace, že na konci, kdy potřebuji vyjet z pravého pruhu zpět do levého, protože rovně bych vyletěl do pole, jedeme +- vedle sebe. A mám dvě možnosti, buď na to šlápnu a zařadím se před něj, jenže to zas poruším vyhlášku o rychlosti a v případě měření tohoto místa policií, jsem v pytli nebo budu muset brzdit a zařadit se za pitomce, protože podle vyhlášky má přednost vozidlo v průběžném pruhu. Tady je ale velké nebezpečí, že tím jak snížím rychlost, mě zezadu někdo nabere a nebo nastane ještě horší případ a to, že v levém pruhu se už nahromadí další vozidla a není se kam zařadit. I když před koncem pravého pruhu dám blinkr, nikdo mě tam nepustí. Naopak, praxe je taková, že všichni se ještě víc namáčknou na sebe, jen aby nemuseli trochu ubrat. To pochopitelně zvýší pravděpodobnost, že to skončí nehodou a to buď že vyletím na konci ze silnice nebo se srazím s vozem vedle mě. Jak tedy řešit tyhle situace, aniž by byla porušena vyhláška a současně zachována plynulost a bezpečnost silničního provozu? Děkuji za odpověď.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.