Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: RE: RE: RE: RE: Existuje orgán, jenž se může vyjádřit k správnosti dopravního značení

Jedno je to možná vám, protože preferujete příklady z učebnice. Pokud před vámi bude pomaluju jedoucí vůz a vy uvidíte na pravé straně značku konec všech zákazů, budete ji zcela samozřejmě považovat (bez ohledu na to, co je dole na silnici, za nadřazenou) a určitý počet řidičů vyhodnotí tuto značku jako značku, která ukončuje plnou čáru a co do vodorovného značení, dále očekává přerušovanou.
Pokud vím tak u značky konec zákazu přejíždění je to logické a nejsem si vědom, že bych narazil na situaci, kde za značkou konec předjíždění pokračuje plná čára. Když jsem tuto anomálii reklamoval u ŘSD, tak tuto kombinaci odstranili. Podle mého tedy přiznali, že je ne-li vyloženě špatná tedy minimálně matoucí. Je to jako kdyby vám na přejezdu blikalo žluté světlo, cítíte, že není něco úplně v pořádku, ale nedokážete včas vyhodnotit, co to je.
Můj dotaz zněl jestli existuje orgán, který by se kvalifikovaně vyjádřil: jestli je uvedená kombinace špatně, či nikoli. ŘSD podle mého odstraněním této kombinace přiznalo chybu, ale to je jen na úrovni toho, že zničilo důkaz.
Proč zde není svislá značka nadřazena vodorovnému značení mi nikdo nevysvětlil. V pravidlech je, že svislé značení je nadřazené vodorovnému, není tam že je svislé značení nadřazeno jen zákazovým značkám. Mimochodem mám známého v autoškole který mi řekl, že jsem byl v právu já. Proto jsem chtěl nějakou instituci, když jakémukoli řidiči popíšu situaci je to minimálně 1:1. Půlka to vidí jako já druhá různě laboruje, nutno podotknout že spíš hypoteticky. Na místě bylo několik nehod včetně smrtelných věřím, že za to mohla uvedené kombinace, takže pokud nic jiného alespoň jsem to dokopal k tomu, že tato zhůvěřilost zmizela.

Míru Zdar, či jak se říká v sajůzu - mupy mup :-)

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.