Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:Výjazd z garáže, (ne)označeného parkoviska a čerpacej stanice - kto má prednosť?

Zdravím.

1. Chcel by som poprosiť o vysvetlenie, že ako sa podľa ČR Zákona o premávke na pozemných komunikáciách definujú výjazdy/príjazdy súkromných garáží (v rámci súkromných domov, firiem a pod.), výjazdy/príjazdy označených a neoznačených parkovísk, a výjazdy/príjazdy čerpacích staníc, v zmysle, kto tam má podľa zákona prednosť, a naopak kto komu musí dávať prednosť (resp. nesmie ohroziť ostatných účastníkov cestnej premávky).

2. Definuje sa napr. výjazd zo súkromnej garáže, ktorý prechádza chodníkom, alebo výjazd z čerpacej stanice ako účelová cesta, ktorá tvorí s inou cestou križovatku?
Existuje povinnosť príslušných orgánov vysadiť tam dopravné značky; označiť hlavnú cestu?
Ak na takomto mieste nie je vyznačená hlavná cesta, tak platí pravidlo - prednosť sprava?

3. Je podľa ČR zákona čerpacia stanica súčasťou cestnej siete, a o aký objekt sa presne jedná, alebo ide o tzv. miesto mimo cesty?

4. Ďalej, napr. verejný priestor, kde parkujú autá, ale ktorý nie je označený dopravnou značkou - parkovisko, sa pokladá za pozemnú komunikáciu (miestnu komunikáciu), alebo iba súčasť priľahlej cesty, alebo sa jedná o nejaký objekt (ako sa presne nazýva?), ktorý patrí do oficiálnej cestnej siete štátu alebo obce a pod.?
Kto tam má prednosť?

Vďaka.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.