Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:neoznačená křižovatka - přednost v jízdě

Zajímalo by mě, zda na veřejnoprávních komunikacích může existovat křižovatka, neoznačená žádnými dopravními značkami? Stalo se mi totiž, že jsem jel ve městě po rovné ulici, do které zprava ústí další ulice, vytvářející zde křižovatku typu T. Ulice, po které jsem jel není označena žádnou dopravní značkou, proto jsem logicky předpokládal, že se jedná o ulici hlavní, že ulice ústící do křižovatky zprava je označena značkou "Pozor, dej přednost v jízdě". Avšak není tomu tak. Křižovatka je zcela jednoduše bez jakéhokoliv dopravního značení. Vzhledem k tomu, že se jedná o křižovatku se špatným výhledem, došlo málem ke střetu s vozidlem, které právě též vjíždělo do křižovatky zprava. Upozornil jsem na tuto situaci naší Městskou policii, avšak bylo mi sděleno, že na neoznačené křižovatce platí pravidlo o přednosti v jízdě vozidel, přijíždějících zprava. Chtěl bych se tedy otázat, zda jsem skutečně na každé křižovatce ve městě povinen zastavit a zkoumat, zda druhá ulice ústící do křižovatky je označena dopravní značkou dej přednost či nikoliv a teprve dle tohoto pak teprve rozhodnout, zda přednost v jízdě mám já a nebo vozidlo přijíždějící zprava. Dle mého názoru by dopravními značkami neoznačené křižovatky existovat neměly. Křižovatky ulic stejného řádu by měly být vždy označeny značkami"Pozor, křižovatka"!

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.