Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: RE: RE: neoznačená křižovatka - přednost v jízdě

Dobrý den,
tak ještě jednou. A teď začnu od konce. Očividně v tom máte pořádný zmatek, takže doporučuji vrátit se do autoškoly, aby Vám to někdo vysvětlil obšírněji a případně Vás při kondičních jízdách naučili, jak se na pozemních komunikacích v takových případech chovat. Nedání přednosti v jízdě je přestupkem dle zákona.
V obci je rychlost 50 km.h-1 maximální, máte jí ze zákona upravit podle stavu vozovky, dopravy a vlastních schopností, to vysvětluje doufám vše. To znamená, že logika zde je naprosto jasná. Donutit řidiče věnovat se provozu a upravit jízdu podmínkám, a to dnešní řidiči nedodržují a koukají do telefonu/navigace, což jim značky ukáže dopředu.
Značka "Křižovatka" slouží přesně k tomu co říkáte. Nicméně její použití je spíše výstražné ve špatně přehledných úsecích.
Nicméně spekulace, co by mělo a nemělo být sem úplně nepatří. Autoškoly se na vývoji značení ani silniční síti nijak nepodílejí. Autoškola je soukromá živnost, která jen tlumočí a učí ustanovení zákona žáky.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.