Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: RE: RE: RE: RE: RE: neoznačená křižovatka - přednost v jízdě

Shrnuto, dopravní zákon sice nehovoří o tom, že všechny křižovatky musí být opatřeny dopravními značkami. Zcela naopak, hovoří o tom, že na neoznačených křižovatkách mají přednost vozidla přijíždějící zprava. Umísťování dopravních značek na křižovatkách však dopravní zákon v žádném případě nijak neomezuje a vzhledem k tomu, že naprostá většina křižovatek jsou místy se zvýšeným nebezpečím předpokládá se, že přednost v jízdě zde obce dopravními značkami vždy upraví. To, že řidič jedoucí rovnou ulicí se domnívá, že je na hlavní a má přednost, bývá prý velmi častým prohřeškem mnoha řidičů.

Bez jakékoliv arogance, agresivity a povyšování se mi to takto před malou chvílí vysvětlil pracovník Dopravního inspektorátu.

Co se té nebezpečnosti týče... nebezpeční jsou dnes především čerství absolventi autoškol :-( Začasté ani dobře neznají všechny dopravní značky :-( Nedávno jsem přecházel na křižovatce ulici, po přechodu pro chodce. Protože se mi zdálo, že vozidlo přijíždějící zprava jízdu nezpomaluje, zastavil jsem se uprostřed přechodu. Přijíždějící auto zastavilo na přechodu těsně přede mnou, ze dveří řidiče vyběhla mladá řidička, druhá holka, která postávala na rohu křižovatky rychle zaujala její místo a auto se zase rozjelo. Já jsem jen v němém úžasu zíral, na nápis "Autoškola", na tom odjíždějícím autíčku. Takže takovéto řidiče nám dnešní autoškoly vychovávají :-(

Děkuji za všechny Vaše odpovědi a přeji hezký den :-)

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.