Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:Přejezdové zabezpečovací zařízení

Dobrý den. Dotaz k přejíždění železničního přejezdu. Blížím se k přejezdu označeném výstražným křížem a světelnou signalizací Světelná signalizace není vybavená bílým světlem. Světelná signalizace není v činnosti, to znamená, že neblikají červená světla (jestli je v poruše a nebo se neblíží drážní vozidlo nemohu vyhodnotit). Dle mého názoru v tomto případě platí výstražný kříž a já mám povinnost se přesvědčit, že se neblíží drážní vozidlo a teprve poté mohu přejezd přejet. Mám za to, že toto platí i v případě, že je nainstalované bílé světlo, ale nebliká (není v provozu). Děkuji za vyjádření.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.