význam "neomezit"

• Od: tonda význam "neomezit"
    Znám výklad pojmu "neomezit" v podobě "počínat si tak, abych vůbec nepřekážel". Jenže...dejme tomu, že se na dálnici rozhodnu někoho předjet. V zrcátku vidím, že kdesi v zadu jede jiné auto, sotva rozeznám barvu..zrychlím na 130, pomalu dojíždím toho, koho chci předjet...a zatím (dejme tomu za 30 sekund) se mi na zadek nalepí to auto zezadu a problikává mě. Omezil jsem ho? Podle toho výkladu ano, ale přijde mi to jako nesmysl. To bych nemohl předjíždět s klidným svědomím nikdy. (a to nemluvím o tom, jak to na dálnici obvykle vypadá, tam se v levém pruhu brzdí každou chvíli...takže všichni byli omezení?)

Vloženo 27. února 2021 (23:15) uživatelem tonda z IP adresy 46.135.XX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek význam "neomezit" v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.