Dopravní situace

• Od: Jiří Pavelka ( ) Dopravní situace
    Dobrý den,

měl bych na Vás dotaz ke správnému řešení dopravní situace, které se mi nepodařilo najít ani v Zákoně o provozu na pozemních komunikacích, ani nikde jinde:

Při odbočování na světelné křižovatce, s 2 a více odbočovacími pruhy, bez svislého dopravního značení,se po odbočení (vlevo nebo vpravo; v obci) zvyšuje počet jízdních pruhů.
    Jak se v tomto případě mají správně řadit souběžně odbočující vozidla, resp. existuje nějaká povinnost pro nejkrajnější (vnitřní) odbočující vozidlo ve směru odbočování?

Předem děkuji za odpověď,

Vloženo 13. prosince 2021 (14:46) uživatelem Jiří Pavelka ( ) z IP adresy 194.61.XX.XX
    • Od: Rada RE: Dopravní situace
      Je pravda že tohle není zákonem přesně stanoveno jak se řadit v jízdních pruzích, ale z všeobecného znění zákona se jezdí vpravo a z toho vyplývá i průjezd takovou křižovatkou kde není jasně dáno vodorovné dopravní značení. Takže řazení v takové situaci by mělo být od pravé strany okraje vozovky.

Vloženo 14. prosince 2021 (13:32) uživatelem Rada z IP adresy 90.183.XX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Dopravní situace v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.