Jak se řadí automobily do pruhů po odbočení na víceproudých křižovatkách?

• Od: zak_autoskoly Jak se řadí automobily do pruhů po odbočení na víceproudých křižovatkách?
    Zdravím,

obrázek k otázce naleznete na tomto odkazu:

Do jakých pruhů se mají zařadit auta na obrázku (hnědé a fialové) za křižovatkou po odbočení, když vyjíždí ze směru, kde jsou 2 jízdní pruhy do směru, kde jsou 3 nebo více pruhů? Na obrázku je znázorněna situace odbočení doleva, ale zajímala by mě i situace při odbočení doprava. Procházel jsem silniční zákony, ale bohužel k tomuto jsem nic nenašel, jako by toto vůbec nebylo zákonem stanoveno, což je ale zase blbost (doufám), protože by se auta mohla často srazit.

Moc díky za odpovědi z odůvodněním!

Vloženo 27. prosince 2021 (22:51) uživatelem zak_autoskoly z IP adresy 90.183.XX.XXX
    • Od: rada RE: Jak se řadí automobily do pruhů po odbočení na víceproudých křižovatkách?
      Je pravda že tohle není konkrétně a přesně zákonem stanoveno jak se řadit v jízdních pruzích, ale z všeobecného znění zákona se jezdí vpravo a z toho vyplývá i průjezd takovou křižovatkou kde není jasně dáno vodorovné dopravní značení. Takže řazení v takové situaci by mělo být od pravé strany okraje vozovky a to jak při odbočení vlevo nebo vpravo.

Vloženo 5. ledna 2022 (04:40) uživatelem rada z IP adresy 90.183.XX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Jak se řadí automobily do pruhů po odbočení na víceproudých křižovatkách? v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.