Jedná se o přestupek, nebo je to nepostižitelné?

• Od: Pavel Jedná se o přestupek, nebo je to nepostižitelné?
    Dobrý den, Na vyhrazeném parkovišti pro nájemníky bytového domu (cedule na značce parkování), parkují i nenájemníci z okolních firem. I způsobem na šikmo, přes dvě parkovací stání. Bohužel zde nejdou vkládat fotky, tak snad odkaz pro představu, jak to vypadá. https://mapy.cz/zakladni?pano=1&pid=81356588&newest=1&yaw=3.611&fov=1.257&pitch=0.108&x=12.7393858&y=49.6977421&z=19&base=ophoto

Děkuji za názory a s pozdravem, Pavel.

Vloženo 19. září 2022 (12:16) uživatelem Pavel z IP adresy 185.201.XX.XXX
    • Od: ZK RE: Jedná se o přestupek, nebo je to nepostižitelné?
      Dobrý den.

Za vyhrazené parkoviště lze považovat pouze takové parkoviště, které je označeno svislou dopravní značkou č. IP 12, vodorovnou dopravní značkou č. V 10e, případně jejich kombinací.
      Podle obrázku z mapy.cz tam máte pouze dopravní značku označující parkoviště, nikoliv vyhrazené parkoviště.

Dopravní značka V 10b - Stání kolmé:
      Značka vyznačuje dovolené zastavení a stání a popřípadě stanovuje způsob stání ve vztahu k okraji pozemní komunikace. Při stání nesmí vozidlo svým obrysem nebo nákladem přesahovat do vozovky vyznačenou plochu.

Vloženo 19. září 2022 (15:05) uživatelem ZK z IP adresy 77.104.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Jedná se o přestupek, nebo je to nepostižitelné? v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.