Preprava zranene osoby

• Od: Lumír Preprava zranene osoby
    Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to s přepravou zraněného do nemocnice vlastním autem.
    Stalo se mi totiž, že jsem převážel dvou mesíční dítě na pohotovost a při převozu mě vyfotil policejní radar v rychlosti 120km/h projížděl jsem právě obci.
    Chci se zeptat, tento přestupek mi bude prominut na základě lékařské zprávy? když byl stav zraněného velice vážný?

děkuji za odpověď v zákoně jsem o tom nic nenašel

Vloženo 15. prosince 2011 (23:23) uživatelem Lumír z IP adresy 62.209.XXX.XX
    • Od: Autoškola Malecký ( ) RE: Preprava zranene osoby
      Dobrý den, pokud můžete velmi vážný stav dítěte doložil lékařskou zprávou, případně vyjádřením lékaře, lze se odvolávat na tzv. institut krajní nouze, přesná definice je upravena trestním řádem a lze ji užít i v přestulkovém řízení.

Vloženo 16. prosince 2011 (12:16) uživatelem Autoškola Malecký ( ) z IP adresy 90.182.XXX.X
      • Od: autoškola malecký ( ) RE: RE: Preprava zranene osoby
        Jen ještě pro úpřesnění si dovolím uvést, že "krajní nouze" je čin jinak trestný, kterým se odvrací přímo hrozící nebezpečí, jenž hrozí zájmu chráněnému zákonem, v tomto případě život a zdraví dítěte a není ho možné odvrátit jiným způsobem.

Vloženo 16. prosince 2011 (12:21) uživatelem autoškola malecký ( ) z IP adresy 90.182.XXX.X

Na této stránce je zobrazen příspěvek Preprava zranene osoby v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.