Blinkr na dvouprodové hlavní silnici

• Od: Lubor ( ) Blinkr na dvouprodové hlavní silnici
    Zdravým, chtěl bych se zeptat, jak je to s blinkrem na dvouproudové hlavní silnici.
    Nejdříve nastíním konkrétní situaci.
    Na výše uvedeném obrázku jde vidět přímo ta situace, o kterou se mi jedná. Je to čtyřproudá silnice z mého pohledu jsem na hlavní a jedu normálně doprava (pozn. rovně nemůžu, je tam sice vedlejší, ale je tam jednosměrka, takže v podstatě na této křižovatce můžu jen doprava).

A já se ptám. Kdyby tam nebyly dva pruhy, tak standardně - odbočuji doprava, i když jinam nemůžu, tak zatáčím, tak nahodím blinkr.
    Jak je to tady? odbočuji doprava (MĚNÍM SMĚR), takže bych blinkr dát měl.
    Ale v případě, že bych byl v koloně a byl v tom levém pruhu, tak bych dal ostatním řidičům najevo, že bych chtěl do pravého pruhu, ne že měním směr.

Jak se na takovéto křižovatce zachovat?

Vloženo 14. března 2024 (11:29) uživatelem Lubor ( ) z IP adresy 88.208.XX.XX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Blinkr na dvouprodové hlavní silnici v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.