Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: Objíždění překážky

Odpovím příkladem, který se stal. Paní odbočovala doleva na parkoviště. Dávala blinkry a dávala přednost protijedoucím vozidlům. Ta auta projela, paní se začala rozjíždět, v tom přiletělo zezadu auto, začalo ji objíždět (předjíždět) a srazili se. Vyšetřovala to policie, došlo to ke správnímu řízení a tam rozhodli dle vyjádření policie. A to znělo: že dle jejich NÁZORU paní nedávala znamení o změně jízdy. Paní neměla svědky a proto měla smůlu. Byla vinna.
Teď k Vašemu případu. Ten řidič za Vámi by měl za volantem přemýšlet. Pokud vidím před sebou auta a ten poslední má blinkr doleva, tak mne napadne, že bych měl minimálně dát nohu z plynu, protože nevím, co se z toho vyklube. Pokud jsem neviděl to protijedoucí auto, mohu si myslet, že jste stál u kraje a budete vyjíždět. Jste pro mne v tu chvíli překážka. Pokud jsem ale to protijedoucí auto viděl a Vás také, jak dáváte blinkr doleva, tak je jasné, že dáváte přednost protijedoucímu vozidlu a nechám Vás se rozjet a budu pokračovat dál.
A jestli se choval onen řidič podle předpisů? V předpisech se píše o předjíždění a objíždění, ale také o předvídání. To předvídání platí nejen pro onoho řidiče, ale i pro Vás. Vždy, než dám blinkr doleva, podívám se do zrcátka za sebe, zda mohu jet. To samé ve Vašem případě. Čekáte na protijedoucí vozidlo a než se rozjedete, tak opět zrcátko. Očekávejte na silnici od ostatních jenom to horší a držte se hesla: Vždy připraven.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.