Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: RE: RE: Dotaz

Budete moci i traktor. Názor MD: Řidič, který získal řidičské oprávnění skupiny C v období od 1. 1. 2001 do 18. 1. 2013, je oprávněn řídit i traktory, v daném případě ale pouze v rozsahu řidičského oprávnění skupiny C, tj. s přípojným vozidlem o největší povolené hmotnosti do 750 kg. Tuto skutečnost i s příslušným omezením zaznamenáváte v současné době do řidičských průkazů stanovenými zápisy.

Za předpokladu, že výše uvedený řidič rozšíří své řidičské oprávnění skupiny C o skupinu řidičského oprávnění C+E po 19.01.2013, kdy nabyl účinnosti zákon č. 297/2011 Sb., kterým byl novelizován zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, je Ministerstvo dopravy toho názoru, že řidič je na základě řidičského oprávnění skupiny C+E oprávněn k řízení traktorů i s přípojným vozidlem, jehož největší povolená hmotnost převyšuje 750 kg, tj. plnohodnotné skupiny T.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.