Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: Podřazování

Dobrý den,
je třeba zcela sešlápnout spojkový pedál, přesunout řadicí páku do středové polohy bez zařazeného rychlostního stupně (neutrál), poté úplně vlevo, poté dolů a na závěr pustit spojkový pedál. Pokud tyto úkony provádíte řádně, musí to fungovat naprosto bez problému. Je však možné, že u některých starých či velmi opotřebených vozidel může být nutné (nikoli pouze vhodné jako u běžných aut s manuální převodovkou) před zařazením jiného rychlostního stupně změnit plynovým pedálem otáčky motoru tak, aby odpovídaly současné rychlosti vozidla při novém rychlostním stupni. Pomocí přizpůsobení otáček motoru rychlosti vozidla lze mimochodem řadit i bez použití spojky, ale nedoporučuji to běžně dělat - nicméně je dobré o tom vědět (případně si to na vhodném místě opatrně nacvičit) pro případ nouze.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.