Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:Existuje orgán, jenž se může vyjádřit k správnosti dopravního značení

Po dopravní nehodě jsem poukázal na to, že jsem reagoval na dopravní značení, kdy svislé značení deklarovalo konec všech zákazů a omezení, avšak kolem této značky probíhala plná čára. Kontaktoval jsem ŘSD s tím, že se jedná o dopravní paskvil. Dostal jsem odpověď, že se na to podívají. Podívali se výsledkem bylo, že svislou značku odstranili. Když jsem chtěl, aby mi sdělili, že je situace špatně, bylo mi sděleno, že pokud je pochybnost o správnosti značení rozhoduje judikát z nějakého podobného případu. Už jsem na tento portál jednou psal a nějaký odborník mi napsal, že plná čára není zákaz ani omezení, ale jen pruh oddělující dva jízdní pruhy. Nedávno jsem dělal papíry na vysokozdvižný vozík a v testu č. 25 bylo napsáno, že pokud jsou vedle sebe dvě značky rozdílného druhu(tedy vodorovná vedle svislé) je nadřazené svislé značení. Běžný řidič si takovou situací neví vůbec rady a jako odpovědi jsem dostával různé hypotézy. Třetina lidí (včetně instruktora autoškoly) mi tvrdí, že platí nadřízenost svislého značení a že jsem byl v právu, další poukazují na to že jsem přejel plnou čáru aniž by tito lidé nějak vysvětlili roli svislé značky. Další byli bez názoru. Rád bych někam poslal fotky původního značení a následně toho změněného. Chtěl jsem, aby také někdo udělal průzkum tohoto místa, kde bylo několik vážných nehod, ale nikoho to nezajímá. Poukazoval jsem na to, že u uvedené svislé značky by měla zákonitě začít přerušovaná čára a zase jsem se dozvěděl, že nemusí (proč ne nikdo nevysvětlil). Jako výsměch, jsem nakonec, po velmi dlouhé době, co jsem, díky tomuto paskvilu neměl papíry, zjistil, že na opačné straně tohoto místa umístili stejnou značku jen s tím drobným rozdílem, že u ní začíná přerušované svislé značení. Zatím se domnívám, že jediný kdo by to by schopen vyřešit je Jára Cimrman, nebo chytrá horákyně. Nevíte na ně adresu?

Zdraví

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.