Logo všechny-autoškoly.cz
 
všechny-autoškoly.cz » poradna / diskuze

Poradna / diskuze 

Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:Semafor a odbočení odděleno ochranným ostůvkem + dotaz přejezd

Dobrý den. Již delší dobou mi vrtají hlavou dvě dopravní situace. První situaci v Praze hojně zažívám a při řešení si nejsem jist a druhou jsou pouze viděl a zajímá mě interpretace ostatních. Pokusím se stručně.

1) Přijíždím na křižovatku kde je provoz řízen světelným signalizačním zařízením. Na zařízení svítí plný kruhový signál - stůj! Pruhy se řadí následovně odbočovací levo-rovně a malým ostrůvkem oddělen odbočovací pruh vpravo. Přikládám vzorovou křižovatku

https://www.google.cz/maps/@50.0456077,14.4489068,3a,75y,209.87h,89.54t/data=!3m6!1e1!3m4!1sHg5jRnJYD9jlFBxR9Maf4Q!2e0!7i13312!8i6656

-> platí tedy vysvětlení na stránce http://www.autoskoly.cz/?p=275, nebo spíš to jak se chovají řidiči v Praze a berou odbočovací pruh jako samostatnou křižovatkou. Za odpověď moc děkuji.

2) Pouze nadhodím znova diskutovaný dotaz na železniční přejezd vybaven signalizačním zařízením a značkou STOP. Na zabezp. zařízení svítí bílé světlo. Dodržuji stále povinnost STOP? (bílé světlo mne opravnuje pokračovat v jízdě i pokud slyším a vidím přijíždět vlak - dle dráž. inspekce na webu). Za odpovědi moc děkuji a přeji hezký zbytek dne.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.