Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:Lze získat řidičský průkaz v Německu po absolvování české autotoškoly v češtině?

Bydlím a pracuji v Německu blízko českých hranic a kvůli nedostatečné znalosti němčiny si netroufám na německou autoškolu. V Německu nemají k dispozici českou variantu zkušebního testu a dělat zkoušku s překladatelem si nemůžu dovolit z finančních důvodů. Řidičský průkaz ale potřebuji.

Můžu autoškolu absolvovat v Čechách a na základě vysvědčení pak žádat o vydání řidičského průkazu v Německu? V Čechách o řidičský průkaz žádat nemohu, protože tady již nemám ani přechodné bydliště.

Děkuji.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.