Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:Odbočování doleva na silnici s více pruhy; kam se zařadit?

Odbočuji doleva na velké křižovatce kde je jenom plné světlo a na silnici, na kterou odbočuji, jsou dva pruhy v každém směru. Můj dotaz je, zda poté, co mám zeleznou a dám přednost protijdoucím vozidlům, zda se musím zařadit do levého pruhu anebo je to jedno.

Konkrétně mi jde o tuto křižovatku https://drive.google.com/file/d/1iu4Vap6_OjPNS3Rh-REyTr0Nx2cKUrKz/view jdu na obrázku "zleva" z Kolbenovy "nahoru" na Kbelskou. Kdybych se zařadil do pravého pruhu, srazím se s auty co se připojujou z Kolbenovy z druhé strany. Ale z dálky to není úplně vidět.

Je na to nějaké pravidlo, že se v těchto situacích vždy řadím do levého pruhu?

Díky za radu,
Peter

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.