Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: RE: RE: Odbočování doleva na silnici s více pruhy; kam se zařadit?

Není zač, každopádně nemíchat hrušky a jablka a nedomýšlet něco co tam není. Jen teoreticky jak píšete tak ty vozidla jsou protijedoucí, oni tam nemají žádný připojovací pruh - ten vypadá jinak a navíc na něm platí přesně daná pravidla. Zde jak sem již s jistotou zmínil je podle pravidel přednost zprava - je to místo, kde se komunikace sbíhají a tudíž jako na každé jiné křižovatce bez označení přednosti aplikujeme přednost zprava. Jedná se pouze o stavebně technicky oddělenou komunikaci.Když by tam měli připojovací pruh, což není tak by vás v pravém pruhu nesměli ohrozit. Třeba směrem dolů máte stejnou situaci, ale označenou dopravním značením upravující přednost a tam musí dát vozidla přijíždějící zprava přednost těm na hlavní (tj v obou jízdních pruzích). Podobný systém třeba aplikujeme na Olšanském náměstí z Prokopovy na Olšanskou - Praha3 a kdekoliv jinde.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.