Výklad označení parkování

• Od: Věra Výklad označení parkování
    Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat, zda může neinvalida parkovat na místě, které je označené P pro invalidy značkou svislou (na sloupku) a není označené na silnici.
    Konkrétně: část prostoru v podzemních garážích nákupního centra je označeno značkou na sloupku P 10xinvalida s šipkou na prostor, kde je 12 stání, z toho 10 širších se značkou invalidy na zemi a mezi nimi 2 uzší bez označení invalidy na zemi. Mohu jako neinvalida na těchto dvou místech parkovat, aniž by to bylo v rozporu s Pravidly silničního provozu?
    Předem děkuji za informaci
    Věra z Prahy

Vloženo 24. ledna 2013 (15:10) uživatelem Věra z IP adresy 90.179.XX.XXX
    • Od: věra RE: Výklad označení parkování
      Před časem jsem totiž s tímto dotazem oslovila policejní příšlušníky přímo na místě, kteří mi potvrdili, že pokud není značení vodorovné i svislé (na loupku i na zemi), mohu zde normálně parkovat. Jenomže tento týden jsem našla za stěračem mého auta oznámení Mětské policie, že parkuji na místě vyhrazeném pro invalidy a abych si přeprakovala. Vzhledem k tomu, že zde parkuji denně, čekám, že zde příště najdu lístek o tom, že jsem se dopustila dopravního přestupku ...
      Poraďte, prosím, parkuji v souladu s Pravidly silničního provozu či ne?

Vloženo 26. ledna 2013 (10:06) uživatelem věra z IP adresy 94.112.XX.XXX
      • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: RE: Výklad označení parkování
        Asi takhle. Svislá dopravní značka říká, 10 míst pro invalidy určitým směrem. Z toho bych vycházel. Ta další dvě místa, 11 a 12 jsou navíc. Pokud jsou dvě užší místa někde uprostřed, tak jde o to, že zákon říká, že musí zůstat vedle auta pto ZTP místo min.120 cm. Pokud to nesplňují, tak bych tam mohl stát. Jde jen o to, jak si to ale vysvětluje policie a úřad. Jediná možnost je položit dotaz na odboru silničního hospodářství, jak to je myšleno.

Vloženo 27. ledna 2013 (19:12) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
        Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice
        • Od: věra RE: RE: RE: Výklad označení parkování
          Díky za info, 120 cm určitě vedle auta ve vyznačeném uzším místě není, s yarisen zaparkuji ťipťop mezi bílé čáry. Osobně se domnívám, že páni příslušníci si nespočítali místa pro invalidy a zároveň netušili, že pod mým autem není vyznačení pro invalidy. A automaticky vypsali letáček.
          A jinak stačí pro vyznačení vyhrazeného místa pro invalidy dle PSP jen svislá značka, abych tam nesměla stát?
          S dotazem na příslušný dobor se určitě obrátím.

Vloženo 27. ledna 2013 (19:49) uživatelem věra z IP adresy 94.112.XX.XXX
          • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: RE: RE: RE: Výklad označení parkování
            Svislé dopravní značky jsou nadřazené vodorovným dopr.značkám. Svislá stačí.

Vloženo 27. ledna 2013 (19:54) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
            Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice
            • Od: FK RE: RE: RE: RE: RE: Výklad označení parkování
              nesouhlasim, svisla nestaci, jelikoz: značka č. IP 12, kde je uveden symbol označení č. O 1, označující parkoviště vyhrazené podle zvláštního předpisu 6a) , je vždy doplněna vodorovnou dopravní značkou "Vyhrazené parkoviště pro vozidlo přepravující osobu těžce postiženou nebo těžce pohybově postiženou" (č. V 10f)
              pokud toto neni splneno, nejedna se o vyhrazene stani pro invalidy. Zaroven samozrejme musi byt splneny zakonne rozmery stani pro postizene osoby.

Vloženo 17. září 2014 (16:37) uživatelem FK z IP adresy 212.67.XX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Výklad označení parkování v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.