Jak silnou motorku mohu řídit s A2?

• Od: Míla Jak silnou motorku mohu řídit s A2?
    Hezký dobrý den,
    přečetl jsem už mno recenzí, ale pořád nemám jasno, jak je to nyní s řidičským oprávněním u motocyklů.
    V 18 letech jsem si dělal řidičák na auto (B) + motorku(tehdy ještě A18 tzn. do 25kw.) A nyní od 19.1.13 jsem se dočetl, že spadám do skupiny A2 tzn. 35kw, jelikož A18 už není. Zajímalo by mne, zda mohu řídit motorku pouze do 35kw (ať už normální, nebo otevřenou), nebo např. motorku která je otevřená na 55kW, ale v TP má 25kW nebo 35kw. Chtěl bych si nějakou pořídit, ale nemám v tom jasno, abych nekoupil něco, na čem nemohu jezdit, děkuji předem za odpověď.

Pěkný den.

Vloženo 25. července 2013 (15:17) uživatelem Míla z IP adresy 188.120.XXX.X
    • Od: Autoškola Novotný ( ) RE: Jak silnou motorku mohu řídit s A2?
      Přesná definice je ,,Motocykl do 35Kw a pokud je utažená, tak maximálně z dvojnásobku !!!"
      To znamená ,že pokud má 70Kw původně , tak ano, ale pokud měla původně 72Kw , tak ne !!!!!!!!
      Jelikož je velké množství motocyklů ve variantě 72Kw,tak jsou dvě možnosti vysvětlení proč to naši nejchytřejší z Ministerstva udělali :
      1) vůbec je nezajímalo množství možností si takovou motorku vybrat (??????)
      2) někdo, kdo z toho bude mít prospěch, někomu našeptával !!!
      Osobně jsem jednu motorku nechával utáhnout a můj názor: jde jen o peníze a papírování!

Vloženo 26. července 2013 (09:16) uživatelem Autoškola Novotný ( ) z IP adresy 178.17.X.XX
      • Od: míla ( ) RE: RE: Jak silnou motorku mohu řídit s A2?
        Děkuji za odpověď, pokud jsem to dobře pochopil, tak v TP průkazu musí být nejvýše 35kW a motorka nesmí tudíž přesáhnout dvojnásobek tj. 70kW .. např. co jsem koukal tak honda hornet má v TP 25kW ale je otevřená na cca 72kW, tak je jasné, že na ní nemohu jezdit. Policii bude nejspíš zajímat, kolik má motorka napsáno v TP, nikoli na kolik je otevřená?, ale jak se toto řeší, když jde motorka na TP ? Musím u motorky mít škrtící sadu abych neměl problémy?

Děkuji, s pozdravem a přáním příjemného dne.

Vloženo 26. července 2013 (11:26) uživatelem míla ( ) z IP adresy 188.120.XXX.X
        • Od: Autoškola Novotný ( ) RE: RE: RE: Jak silnou motorku mohu řídit s A2?
          dobrý den,
          pochopil jste to správně.
          Policii na silnici bude zajímat co je zapsáno v registru vozidel (u Vás 25Kw). Ale pokud by došlo k nehodě, tak je to může zajímat . U Vás by se nejednalo asi o škrtící sadu , ale vrácení zpět na hodnotu zapsanou v TP.

Vloženo 26. července 2013 (14:54) uživatelem Autoškola Novotný ( ) z IP adresy 178.17.X.XX
    • Od: autoškola neumann dvůr králové ( ) RE: Jak silnou motorku mohu řídit s A2?
      v TP 35 kW

Vloženo 25. července 2013 (15:32) uživatelem autoškola neumann dvůr králové ( ) z IP adresy 46.13.XXX.XX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Jak silnou motorku mohu řídit s A2? v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.